Wrocław: IBM otwiera nowe centrum usług IT

01-10-2009, 09:59

We Wrocławiu powstanie Zintegrowane Centrum Dostarczania Usług IT firmy IBM (ang. Integrated Delivery Center, IDC). Nowe centrum IBM ma ruszyć wiosną 2010 r. i  będzie świadczyć usługi informatyczne dla klientów IBM mających swoje siedziby na terenie Europy.

Wczoraj, 30 września 2009 r., rząd RP oraz IBM poinformowały o podpisaniu umowy dotyczącej współpracy przy tworzeniu nowego Zintegrowanego Centrum Dostarczania Usług IT IBM we Wrocławiu. Na miejsce lokalizacji nowego IDC został wybrany Wrocław ze względu na to, że region Dolnego Śląska oferuje wysoko wykwalifikowanych specjalistów technicznych ze znajomością języków europejskich - poinformowali przedstawiciele IBM.

:[IMG-16564]: - Wybraliśmy Wrocław na lokalizację naszego nowego centrum ze względu na szeroki rynek pracy i dostępne tu wysokie kwalifikacje techniczne i lingwistyczne. Ludzie to fundament rozwoju naszej firmy - mówi Anna Sieńko, Dyrektor Generalna IBM Polska. - Decyzja ta odzwierciedla strategię IBM realizowaną w krajach całego świata, zorientowaną na rozwój i inwestowanie w rynki o najwyższym poziomie wzrostu - dodaje.

Do nowego centrum IBM chce zatrudnić absolwentów kierunków technicznych i inżynieryjnych, jak również doświadczonych pracowników z branży IT, posiadających wiedzę z dziedziny zarządzania infrastrukturą IT oraz znajomość europejskich języków obcych. Firma będzie również zatrudniać kierowników projektów.

IBM zamierza także blisko współpracować z uczelniami wyższymi, zarówno z Wrocławia, regionu Dolnego Śląska, jak i z całej Polski, uczestnicząc w rozszerzaniu programów nauczania. Firma chce w ten sposób mieć wpływ na wiedzę studentów o możliwościach oferowanych przez branżę IT oraz pozyskać do swoich szeregów dzięki tej współpracy najlepszych kandydatów.

- Usługi IT są jedną z głównych sił napędowych innowacyjnej gospodarki i odgrywają duże znaczenie w jej rozwoju. W oparciu o osiągnięcia Polski w dziedzinie IT, rozwój centrów, takich jak to we Wrocławiu, którego otwarcie dzisiaj ogłaszamy, jest kluczowy dla dalszego wzrostu gospodarki naszego kraju – powiedział podczas podpisywania umowy Waldemar Pawlak Wicepremier, Minister Gospodarki.

Rozpoczęcie działalności operacyjnej Centrum we Wrocławiu planowane jest wiosną 2010 roku.

To oczywiście nie jedyna inwestycja IBM w Polsce i nie pierwsza we Wrocławiu. W maju 2009 Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz IBM ogłosiły współpracę w zakresie badań naukowych, wymiany wiedzy, edukacji absolwentów i rozwoju technologii. Współpraca między IBM i WCB EIT+ obejmować będzie projekty z obszaru nano- i biotechnologii oraz rozwoju i zastosowania inteligentnych technologii. IBM posiada także Laboratorium Oprogramowania IBM i IBM BTO – centrum usług outsourcingu finansowo-księgowego w Krakowie oraz Regionalne Centrum Kompetencyjno-Wdrożeniowe w Gdańsku.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930