Wprowadzą reklamy do nawigacji GPS

15-04-2010, 14:04

Oprogramowanie do zamieszczania reklam w nawigacji MapaMap wprowadzi producent, firma IMAGIS. Zdaniem przedstawicieli firmy jest to "naturalny etap rozwoju produktu".

MapaMap to popularne oprogramowanie do nawigacji, które można spotkać w kilkunastu różnych markach urządzeń GPS. Pomysł na zamieszczenie reklam w nawigacji MapaMap wypłynął od agencji reklamowych, które dostrzegły w niej ciekawe medium za pomocą, którego można precyzyjnie dotrzeć do kierowców i podróżnych.

- Nawigacja GPS to między innymi ekran o przekątnej 4, 5, 7 czy nawet 9, który towarzyszy nam w podróży. Naturalnym etapem rozwoju tego produktu jako urządzenia multimedialnego jest wprowadzenie do niego coraz większej liczby użytecznych w podróży informacji, w tym również reklam – twierdzi Łukasz Brzostek, Kierownik Działu Marketingu firmy IMAGIS.

>>> Czytaj: Polacy stawiają na aplikacje i usługi ułatwiające życie

- Dołożymy oczywiście wszelkich starań, aby treści reklamowe pojawiające się w naszej nawigacji nie tylko nie przeszkadzały w korzystaniu z funkcji nawigacyjnych, ale rozszerzały zakres informacji dla kierowcy. Będziemy także dbali, by dotyczyły one produktów i usług użytecznych dla kierowców i współpasażerów. Mamy nadzieję, że wzbogacą one szeroki już dziś zakres informacji, jakich dostarcza MapaMap – dodaje Brzostek.

Projekt wprowadzenia reklam do nawigacji dopiero startuje. Partnerem IMAGIS w tym przedsięwzięciu będzie między innymi wrocławska firma TRO MEDIA specjalizująca się w zarządzaniu powierzchnia reklamową, z którą nawiązana została trwała współpraca.

Podobna współpraca od początku 2010 roku nawiązana została z serwisem internetowym EHOLIDAY.PL, który już wprowadził możliwość reklamowania obiektów noclegowych – hoteli, pensjonatów i kwater – w systemie nawigacji MapaMap.

>>> Czytaj: GP: Sprawdzanie legalności GPS to nadużycie


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag reklamytag nawigacjatag MapaMaptag IMAGIS S.A.tag GPS
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930