Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wpadł handlarz oferujący nielegalne oprogramowanie

16-04-2011, 16:57

Zatrzymano 23-letniego mieszkańca Ustki, który sprzedawał przez internet nielegalne oprogramowanie sprowadzane z Chin oraz USA. Straty producentów oprogramowania oszacowane zostały na co najmniej 70 tys. zł.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Miejskiej w Słupsku wpadli na trop osoby handlującej nielegalnym oprogramowaniem, analizując portale aukcyjne. Śledczy nabrali podejrzeń co do autentyczności oferowanego oprogramowania, ponieważ sprzedawane było ono po zaskakująco niskich cenach.

>> Czytaj też: Właściciel wirtualnej wideoteki zatrzymany

Policjanci zabezpieczyli około 200 gier komputerowych
fot. KM w Słupsku - Policjanci zabezpieczyli około 200 gier komputerowych
We czwartek, w trakcie przeszukania mieszkania 23-letniego mieszkańca Ustki, śledczy zabezpieczyli ponad 100 płyt DVD zawierających pirackie oprogramowanie. Uwagę policjantów zwróciło kilkadziesiąt podrobionych płyt z pakietami biurowymi, ponieważ były one wykonane w sposób łudząco podobny do oryginałów.

Dodatkowo w zabezpieczonym komputerze funkcjonariusze odkryli specjalnie zaszyfrowany dysk, na którym znajdowało się około 200 gier komputerowych bez licencji. Dysk zawierał także ponad setkę elektronicznych certyfikatów z kluczami do sprzedawanych przez 23-latka na aukcjach programów.

>> Czytaj też: Zatrzymany za oszustwa internetowe

Według policji zatrzymany 23-latek, sprzedając przez internet sprowadzane z Chin i USA podrobione programy, naraził ich producentów na straty w wysokości co najmniej 70 tys. zł. Obecnie trwają dalsze ustalenia i przesłuchania w sprawie, a o losach mężczyzny zajmującego się nielegalnym handlem i oszustwami zadecyduje prokurator i sąd. Za oszustwa grozi mu nawet 8 lat więzienia.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:

fot. Samsung



fot. HONOR








fot. Freepik