WordPress dla użytkowników Blog.pl

22-11-2011, 12:25

Użytkownicy serwisu blogowego Blog.pl otrzymali możliwość pisania blogów w systemie WordPress. Dzięki temu prowadzenie bloga ma być wygodniejsze, a użytkownicy mogą skorzystać z nowych funkcji poprawiających jego atrakcyjność, pozycjonowanie w wyszukiwarkach czy integrację z social media.

Osoby zakładające bloga na platformie Blog.pl dzięki systemowi WordPress mogą wybierać spośród 9 domen i 10 szablonów graficznych. Dodatkowo mogą skorzystać z wtyczek (pluginów), takich jak SI Captcha, który uniemożliwia funkcjonowanie spambotów w komentarzach na blogu.

Do dyspozycji jest też Ultimate GA, dzięki któremu właściciel bloga może mieć wgląd do statystyk Google Analytics, czy też Social Slider umożliwiający dostęp do największych portali społecznościowych (Facebook, Twitter, YouTube, NK). Pozostałe wtyczki ułatwiają import filmów wideo, galerii zdjęciowych czy też pozycjonowanie bloga w wyszukiwarkach.

Czytaj też: Zapowiedź filmu Blogersi już w sieci (wideo)

- Specjalnie dla wszystkich blogerów prowadzących bloga w starym systemie stworzyliśmy mechanizm migracji, dzięki któremu mogą przenieść go do nowego systemu WordPress. Przeniesieniu ulegną zarówno adresy, notki, jak i komentarze z ich blogów. By przenieść bloga, wystarczy kliknąć przycisk „Ulepsz swojego bloga” w panelu administracyjnym - mówi Dorota Szostek-Rejowska, Product Manager w Onecie, odpowiadająca za rozwój blogosfery Onetu.

Blog.pl to jeden z najstarszych istniejących serwisów blogowych w Polsce, a swoją działalność rozpoczął w drugiej połowie 2001 roku. Wśród blogów, które funkcjonują od początku istnienia serwisu, znajdują się takie, na podstawie których powstały scenariusze filmowe czy sztuki teatralne, np. „Lejdis“ w reżyserii Andrzeja Saramonowicza.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930