Właściwości zbiorników na wodę

20-02-2017, 20:26

Aby wybrać odpowiedni zbiornik na wodę, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest on wykonany oraz na to, jaką ma pojemność (100 l, 500 l, 5 000 l itd.), kształt i w jakim celu jest kupowany (jako zbiornik na wodę pitną, a może deszczówkę lub też do gromadzenia płynów).

Na zbiorniki na wodę pitną cena będzie kształtować się w zależności od powyższych kryteriów.

Nie są to wszystkie dane, które należy wziąć pod uwagę. Bardzo ważne jest, aby bezpośrednio przed zakupem sprawdzić, czy wieko szczelnie przylega do zbiornika, czy jest on wyposażony w krany do czerpania wody, a także jaki jest sposób poboru wody i czy zbiornik jest uszkodzony.

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jaka forma zbiornika na wodę będzie najbardziej odpowiednia dla określonego domostwa, ponieważ to od formy zależy wygoda użytkowania. Należy również zwrócić uwagę, że wybór konfiguracji pojemnika zależy od celu, w jakim ma być wykorzystany. Zbiorniki o prostokątnym kształcie cieszą się szczególnym powodzeniem. Spowodowane jest to faktem, że można je postawić pod ścianą, zbiorniki na wodę pitną nie będą przeszkadzały oraz nie zajmą dużo miejsca w pomieszczeniu lub na działce.

Nie mniej popularne są owalne zbiorniki na wodę pitną. Cena tych zbiorników właściwie się nie różni od powyższych i z łatwością będziesz mógł wybrać odpowiedni dla siebie wariant.

Wyróżniane są 3 podstawowe typy zbiorników:

  • do przechowywania;
  • na wodę deszczową;
  • magazynujące.

Zbiornik na wodę okazuje się być niezastąpionym, kiedy w domu nagle odcięty zostaje dopływ wody. Gdy decyzja o kupnie zbiornika zostanie podjęta, należy policzyć, jaką pojemność wody powinien w sobie mieścić.

  zbiorniki na wodę pitną

Wszystko zależy od tego, jakie jest zużycie wody:

  • do podlewania należy kupić zbiornik o dużej objętości, na przykład 1 000 – 5 000 l;
  • na wodę pitną wystarczy mniejszy zbiornik: 100 – 500 l.

Podczas zakupu zbiornika należy zwrócić uwagę na materiał, z którego został on wykonany. Przy wyborze według tego kryterium należy kierować się własnymi oczekiwaniami oraz wymaganiami. Bardzo dobrym wariantem wyboru są plastikowe zbiorniki na wodę pitną. Cena takich zbiorników całkiem niedawno była znacznie niższa od zbiorników ze stali nierdzewnej. Na dzień dzisiejszy takie zbiorniki są lepsze jakościowo oraz bezpieczniejsze w użytkowaniu, dlatego, niestety, rzadko można spotkać tanie warianty podobnych zbiorników na wodę. W nich przechowywana jest woda pitna oraz woda techniczna, ale można też je wykorzystać do innych płynnych substancji.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: