Właściciel Gadu-Gadu przejmuje Allegro

11-03-2008, 12:11

Spółka Tradus (wcześniej QXL Ricardo) prowadząca serwis Allegro.pl została przejęta przez południowoafrykański koncern Naspers za 1,5 mld EUR. Jak zapewniają przedstawiciele platformy aukcyjnej - zachowa ona niezależność przy podejmowaniu decyzji.

Z informacji na stronach Naspers wynika, że do transakcji doszło w ubiegły piątek. Wcześniej (15 lutego) została ona zaakceptowana przez urząd odpowiedzialny za konkurencję na rynku.

Naspers to południowoafrykański koncern medialny notowany na giełdzie Nasdaq. W październiku ubiegłego roku zakupił on pakiet kontrolny akcji Gadu-Gadu S.A. Poprzez zależną od siebie spółkę MIH Holding Naspers jest współudziałowcem w firmie Tencent, będącej producentem największego chińskiego komunikatora internetowego QQ. Posiada też znaczące udziały w popularnym rosyjskim serwisie Mail.ru, z którego korzysta miesięcznie 30 milionów internautów.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, Tradus nadal będzie podejmował decyzje niezależnie - co było jednym z warunków transakcji. Prezes Tradusa Christian Unger zaznaczył też, że jego spółka w Polsce będzie koncetrować się przede wszystkim na rozwoju Allegro.pl.

W wizji Ungera Allegro.pl ma powoli przekształcać się w witrynę, która dla Polaków będzie internetowym centrum handlowym, a nie tylko serwisem aukcyjnym. Już teraz da się zaobserwować, że rośnie odsetek aukcji z opcją "Kup Teraz". Ta tendencja jest zgodna z zamierzeniami właścicieli Allegro.

Unger powiedział również GW, że Allegro nie ma być konkurentem wielkich sklepów, jak Merlin.pl czy Empik.com. Niewykluczone, że z czasem serwis podejmie współprace z największymi graczami na rynku e-commerce.


Następny artykuł » zamknij

Źródło: Gazeta.pl, Naspers
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031