Włamywacze uzyskali dostęp do bazy danych Steama

11-11-2011, 16:32

Popularna platforma przeznaczona dla graczy padła w ubiegłym tygodniu ofiarą ataku. Administratorzy przyznają teraz, że naruszenia są znacznie poważniejsze, niż początkowo przypuszczali.

Na stronie Steama poinformowano, że ubiegłotygodniowy atak był znacznie groźniejszy, niż pierwotnie informowano. Do tej pory uważano, że naruszenia były związane wyłącznie z forum.

Czytaj także: Sprzedał dane 65 tys. internetowych graczy

W komunikacje firmy Valve, zarządzającej platformą, można przeczytać, że hakerzy dostali się również do baz danych, gdzie przechowywano e-maile, hasła, informacje o kartach kredytowych oraz dane teleadresowe graczy. Administratorzy Steama wciąż prowadzą dochodzenie, które ma pomóc w ustaleniu słabych punktów ich systemu.

Na razie użytkowników zapewniono jedynie, że nie ma dowodów na to, by którekolwiek z przechowywanych danych zostały wykradzione czy tym bardziej wykorzystane do działań niezgodnych z prawem. Valve podało również, że baza była przechowywana w formie zaszyfrowanej i tutaj również nie ma śladów, które wskazywałyby na przełamanie zabezpieczeń.

Zdarzenie bardzo przypomina tegoroczne włamanie do Sony, jednak w przypadku japońskiego producenta w ręce włamywaczy trafiła cała baza. Dopóki jednak Valve nie zakończy wewnętrznego dochodzenia, dopóty nie można mieć pewności, co dokładnie zaszło. Użytkownicy powinni więc przedsięwziąć standardowe w takich przypadkach kroki ostrożności. Najważniejsze z nich to zmiana hasła wykorzystywanego na stronie oraz uważne śledzenie transakcji wykonywanych z użyciem kart kredytowych.

Czytaj także: Salvador zaatakowany przez Anonymous


Źródło: Steam, SlashGear
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031