Wkrótce premiera Nowego Gadu-Gadu

16-12-2008, 11:13

Darmowe rozmowy na numery stacjonarne w okresie świątecznym zaoferuje swoim użytkownikom Gadu-Gadu. Spółka idzie za ciosem i kontynuuje swoją walkę na polu rozmów telefonicznych. To nie koniec nowości w GG. Wczoraj została udostępniona wersja beta 7218 Nowego Gadu-Gadu, a już wkrótce mamy mieć styczność z oficjalną wersją NGG.

Podobnie jak 6 grudnia, Gadu-Gadu udostępni swoim użytkownikom darmowe rozmowy na numery stacjonarne. Tym razem promocja będzie trwała 4 dni: 23, 24, 25 i 26 grudnia. Z promocji może skorzystać każdy użytkownik posiadający numer GG nie krócej niż 30 dni.

Usługa ma jednak pewne ograniczenia. Czas jednego połączenia to maksymalnie 10 minut, po upływie których jest ono automatycznie przerywane. W takim przypadku nic nie stoi na przeszkodzie, by rozmowę zacząć od początku.

Oferta promocyjna ma obowiązywać od godziny 00:01 dnia 23.12.2008 r. do godziny 23:59:59 dnia 26.12.2008 r. W ramach świątecznego prezentu użytkownicy będą mogli dzwonić na numery stacjonarne Polski oraz następujących krajów: Austria, Irlandia, Francja, Kanada, Niemcy, Norwegia, Szwecja, USA, Wielka Brytania, Włochy.

Wideo z YouTube w oknie rozmowy

To nie jedyna nowinka z obozu Gadu-Gadu. Wczoraj została udostępniona beta 7128 Nowego Gadu-Gadu, którą można pobrać m.in. z działu Programy w DI.

W aktualnej wersji znajduje się kilka nowości. Do najważniejszych należy poprawiona stabilność działania aplikacji oraz zoptymalizowanie jej działania pod kątem szybkości i zapotrzebowania na pamięć. Kolejne większe zmiany mają związek z wprowadzeniem nowych funkcjonalności.

Użytkownicy testowej wersji Nowego GG otrzymali możliwość wstawiania nagrań wideo z serwisu YouTube wprost do okienka rozmowy - dzięki temu można oglądać klip bezpośrednio przez Nowe Gadu-Gadu. Analogicznie umożliwiono wstawianie w okienko rozmowy zdjęć z portalu Moja Generacja.

Do istotnych zmian należy zaliczyć również możliwość przeprowadzenia rozmowy konferencyjnej oraz dodawania własnych skórek do programu. Oprócz wymienionych w artykule nowości deweloperzy poprawili kilkadziesiąt mniej istotnych błędów. Pełna lista zmian dostępna jest na stronie Nowego Gadu-Gadu.

"Wkrótce solidna, stabilna wersja NGG"

Redakcja DI w trakcie rozmowy z Jarosławem Rybusem - rzecznikiem prasowym Gadu-Gadu, dowiedziała się, że harmonogram prac nad NGG jest "dosyć solidny i rozbudowany". Niestety to "zbyt cenna informacja" dla spółki, by udostępnić ją mediom. "Staramy się teraz wypuszczać kolejne bety co miesiąc, tak też się dzieje" - mówi Rybus. Jego zdaniem warto śledzić zmiany w kolejnych wydaniach: "wnoszą one niemało nowości".

Wiemy natomiast, iż NGG będzie szerzej integrowane z innymi projektami GG. Deweloperzy liczą również, że system wtyczek (pluginów) pozwoli na swobodny rozwój aplikacji: "do tworzenia (wtyczek - przyp. red) będziemy zachęcać userów" - powiedział DI Rybus.

Wciąż nieznana jest konkretna data premiery Nowego Gadu-Gadu. Wiemy, że na pewno nie będzie to w grudniu 2008, ani w styczniu 2009. Natomiast Jarosław Rybus w rozmowie z DI podkreśla: "mamy wydać wkrótce solidną stabilną końcową wersję NGG".

Więcej o Nowym Gadu-Gadu


Źródło: Dziennik Internautów, Gadu-Gadu
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930