Wkrótce KrakSpot 4: Dlaczego open-source to zło

PATRONAT MEDIALNY 09-03-2009, 09:10

W środę, 11 marca br. odbędzie się czwarta edycja krakowskich spotkań branży interaktywnej KrakSpot. Podczas spotkania poruszone zostaną m.in. tematy zarabiania w kryzysie, Second Life i open-source w projektach komercyjnych.

Marcowe wydanie KrakSpota zostało podzielone na cztery części. Pierwszą z nich stanowić będą prezentacje w stylu Pecha Kucha, czyli ekspresowy pokaz slajdów – w 6 minut i 40 sekund obecni na spotkaniu zobaczą ich aż 20. Poruszone w nich zostaną następujące tematy zarabiania w kryzysie:

  • 20 prostych kroków jak zamienić blog w źródło utrzymania (lub stracić pieniądze i dziewczynę) - Paweł Nowak, autor, bloger (appleblog.pl)
  • Kryzys, czyli okazja dla startupów. Przykład: Super Developer - Leszek Łuczyn, dyrektor kreatywny Supremum Group.

W drugiej części przedstawione zostaną trzy pełnowymiarowe prezentacje (ok. 25 minut) w tematyce IT:

  • Second Poland - budowa Polski w Second Life (społeczność, technologia, możliwości) - Zbigniew Woźnowski, prezes zarządu Supremum Group.
  • Dlaczego open-source to zło? Zagrożenia w stosowaniu technologii open-source w projektach komercyjnych - Tomasz Wesołowski, dyrektor zarządzający Empathy Interactive.
  • Inspiruje nas prostota - Dawid Szczepaniak, dyrektor kreatywny Pride&Glory Interactive.

Po prezentacjach nadejdzie czas na KrakSpot Elevator Speech (KSES), podczas którego to publiczność zabierze głos. Na poprzedniej edycji ta część dotyczyła tylko startupów, których twórcy mogli skonfrontować się z branżowymi specjalistami. Tym razem formuła jest otwarta – mikrofon dostaną do ręki ci uczestnicy spotkania, którzy gotowi będą wtrącić swoje konstruktywne „trzy grosze”. Dla osób, które podczas KSES swoją wiedzę chciałyby przedstawić w formie pokazu slajdów udostępniony zostanie jeden wolny slot na prezentację w stylu Pecha Kucha.

Czwarta część spotkania to rozmowy kuluarowe (unconference) będące szansą na bezpośrednie spotkanie z interesującymi ludźmi, którzy mogą podzielić się swoją wiedzą i przekazać zdobyte doświadczenie.

Uczestnicy KrakSpot #4 będą mogli raczyć się nie tylko wiedzą, ale także darmową pizzą i piwem 11 marca od godziny 18.00 w klubie Swing (przy ulicy Bożego Ciała 9) w Krakowie. Dziennik Internautów jest patronem medialnym spotkania. Szczegóły imprezy pod adresem:

http://krakspot.pl


Tematy pokrewne:  

tag spotkaniatag Krakspot.pl
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy