Witryny Adidasa niedostępne w związku z włamaniem

08-11-2011, 14:27

Na początku listopada doszło do "wyrafinowanego, kryminalnego cyberataku", w związku z którym strony należące do producenta zostały tymczasowo wyłączone - poinformował w swoim oświadczeniu Adidas.

Do włamania miało dojść już 3 listopada, a przynajmniej wtedy korporacja dowiedziała się, że dokonano poważnego naruszenia w jej systemie informatycznym.

Czytaj także: Adidas przegrywa z internautami i przeprasza za "niewłaściwe działania"

- We wstępnym dochodzeniu nie znaleźliśmy żadnych dowodów na to, że wyciekły jakiekolwiek informacje użytkowników - czytamy w oficjalnym oświadczeniu Adidasa. Jednocześnie firma poinformowała, że czynności, które mają doprowadzić do ustalenia dokładnego przebiegu włamania, mogą potrwać jeszcze jakiś czas.

Niedostępne są strony m.in. adidas.com, reebok.com, adidas-group.com. W obawie o bezpieczeństwo użytkowników wyłączono również usługę miCoach.com, gdzie fani sportu mogą analizować swoje wyniki. Warto zauważyć, że witryna została niedawno w dużej części przebudowana i zyskała wiele społecznościowych dodatków.

Klienci na razie nie skorzystają również ze sklepów internetowych producenta, które są potencjalnie najbardziej łakomym kąskiem dla włamywaczy. Nic nie jest dla nas bardziej ważne niż prywatność i bezpieczeństwo informacji należących do naszych klientów - zapewnił Adidas. - Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość w ostatnim czasie.

Warto przypomnieć, że Adidas na początku tego roku niekorzystnie wsławił się w mediach społecznościowych. Po tym jak firma zdecydowała się przemalować 1,5-kilometrowy mur na warszawskim Służewcu, ponad 26 tysięcy użytkowników Facebooka poparło bojkot produktów niemieckiej korporacji produkującej obuwie i odzież sportową.

Czytaj także: Telefon komórkowy jako osobisty trener


Źródło: Adidas
Tematy pokrewne:  

tag włamaniatag sporttag Rebooktag odzieżtag obuwietag miCoachtag ecommercetag Adidas
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31