Witamina B12 – do czego służy?

16-08-2018, 07:12

Pełna cennych właściwości, kojąca nerwy, poprawiająca zdrowie psychiczne, pozwalająca uchronić przed rozwojem chorób Alzheimera – witamina B12 to podstawowy związek, którego w naszym organizmie zabraknąć nie może.

mat partnera

Inaczej kobalamina

Na witaminę B12 mówi się kobalamina, ale także znana jest ona pod nazewnictwem czerwona witamina. Posiada szereg wartościowych składników, które wykazują działanie zbawienne, jeżeli chodzi o należytą pracę układu pokarmowego oraz odpowiednie funkcjonowanie układu krwionośnego. Z badań naukowych do tej pory przeprowadzanych, charakteryzowany element z grupy B zwiększa odporność na stres i polepsza apetyt. Jest to idealny suplement codziennego jadłospisu u niejadków, zwłaszcza maluchów, które często buntują się przed jedzeniem warzyw. Na stronie WitaminySwanson.pl, dostępne są specjalistycznie opracowane kompleksy witamin, w których występuje witamina B12, ale także preparaty bazujące wyłącznie na tym składniku. Nie dopuszczając do anemii, stabilizuje poziom hemoglobiny.

Na zszargane nerwy

Na temat pozytywnego wpływu witaminy B12 przeprowadzono mnóstwo rozmaitych badań naukowych, które wykazały, że oddziałuje ona na należyte funkcjonowanie układu nerwowego i następuje to wielokierunkowo. Po pierwsze, w grę wchodzi jej aktywny udział w biosyntezie nukleotydów, a także choliny będącej budulcem osłonki mielinowej znajdującej się wokół nerwów. W praktyce, jeżeli zabraknie w ludzkim organizmie kobalaminy, zaczynamy odczuwać mrowienie w nogach, problemy z utrzymaniem równowagi, a nawet kłopoty z chodzeniem. Po drugie, czerwona witamina jest niezbędna do procesu przetwarzania tłuszczu, białek oraz węglowodanów, a na skutek tego procesu produkowana jest energia dzięki czemu nie jesteśmy zmęczeni, osłabieni i ospali. Co więcej, regularna suplementacja witaminą B12, w postaci przykładowo wyżej wymienionych preparatów jakie dostępne są na stronie internetowego sklepu WitaminySwanson.pl, pozwala wyeliminować rozdrażnienie, zły humor, zmęczenie, polepsza pamięć oraz zwiększa koncentrację. Po trzecie, to za sprawą działania witaminy B12 przeprowadzana jest synteza serotoniny, a więc neuroprzekaźnika. Jeżeli jest on we właściwym stężeniu, może zapobiec rozwojowi depresji i stanów przygnębienia.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne: