Wirtualni przestępcy coraz aktywniejsi

31-01-2007, 21:18

Konflikt pomiędzy cyberprzestępcami a branżą bezpieczeństwa IT, firmami i organami zajmującymi się egzekucją prawa to temat najnowszej analizy opublikowanej na łamach serwisu Kaspersky Lab.

Yury Mashevsky, analityk wirusów pracujący w Kaspersky Lab, w artykule "Wirtualny konflikt - kto będzie triumfował?" ukazuje pokrótce rozwój cyberprzestępczości na przestrzeni dwóch dekad - od charakteryzujących początkowy okres eksperymentów i chuligańskich wybryków nieletnich po obserwowany obecnie, niezwykle dochodowy "przemysł przestępczy".

Autor prezentuje także różne sposoby wykorzystywane obecnie przez złośliwe programy w celu zwalczania produktów i technologii antywirusowych, takie jak usuwanie procesów zabezpieczających z pamięci i dysku twardego komputera oraz poszukiwanie przez cyberprzestępców nowych kanałów dystrybucji złośliwych programów.

Ponadto w artykule dokonano również analizy związków istniejących między cyberprzestępcami i rządem, w których ten ostatni - zdaniem Mashevsky'iego - częściej pada ofiarą cyberprzestępczości, niż odnosi sukcesy w jej zwalczaniu. Analityk Kaspersky Lab próbuje rozpoznać przyczyny tej sytuacji sytuacji oraz ocenić skuteczność działań podejmowanych przez agencje rządowe.

W końcowej części artykułu autor sugeruje, jakie działania powinny podejmować rządy oraz firmy, nie tylko z branży bezpieczeństwa komputerowego, aby zwiększyć skuteczność zwalczania cyberprzestępczości.

Pełny artykuł znajdziecie na stronie:

Tematy pokrewne:  

tag wirusytag raportytag cyberprzestępczość
  
znajdź w serwisie

Brak danych. Sprawdź później :)
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031