Wirtualne Targi Pracy ruszyły

02-03-2009, 09:31

Od poniedziałku dobrze rozpocząć coś nowego, np. poszukiwanie nowej, ciekawszej, lepiej płatnej pracy. Będzie ku temu dobra okazja: już od poniedziałku, 2 marca firmy z całej Polski zapraszają na pięciodniową, wirtualną wycieczkę po swoich siedzibach. W rolach przewodników wystąpią pracownicy działów HR, a biletem wstępu będzie dostęp do internetu.

Na Wirtualnych Targach Pracy internauci znajdą oferty pracy 106 firm z całej Polski, skierowane do osób ze zróżnicowanym doświadczeniem i stażem zawodowym. Jak zapewniają organizatorzy - Grupa Pracuj Sp. z o.o., wśród ofert znajdą się ogłoszenia dla menedżerów oraz specjalistów, ale także propozycje praktyk studenckich.

Aby lepiej zorientować się, gdzie warto wysłać swoje CV, każdy z wirtualnych wystawców przedstawi swoją ofertę w formie interaktywnej prezentacji. Powinniśmy w niej znaleźć informacje o przebiegu rekrutacji, o warunkach zatrudnienia oraz ofercie pozapłacowej dla pracowników. Ciekawostka - o atmosferze panującej w biurze i swoich doświadczeniach opowiedzą pracownicy rekrutujących firm. Dwudziestu wystawców zdecydowało się na zamieszczenie prezentacji w formie filmu.

Uczestników Targów już teraz zebrano w 19 pokojach, tradycyjnie podzielonych według branż. Od 2 marca ruszy czat z pracodawcami - zaplanowano 51 czatów. Pytać można o wszystko - od finansów po korporacyjny dress-code.

Od lat najwięcej zainteresowanych jest pracą w sprzedaży, przemyśle, finansach czy bankowości i ubezpieczeniach. Swoją ofertę dla kandydatów przedstawią także branże farmaceutyczna, prawna, konsultingowa czy FMCG. Przewiduje się też zainteresowanie nowością tegorocznych targów - pokojem z ofertami pracy w administracji publicznej. Oczekiwane są zgłoszenia telepracy.

targi.pracuj.pl


Tematy pokrewne:  

tag zmianytag targi pracytag targitag pracuj.pltag pracatag oferty pracy
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy