Wirtualna Polska wprowadza OpenID

12-08-2010, 18:58

Usługa OpenID umożliwia logowanie do wielu kont z wykorzystaniem jednego, głównego konta. System OpenID Wirtualnej Polski pozwala tym samym na wykorzystanie rejestracji w portalu do logowania się do serwisów spoza WP, tych, które wspierają OpenID.

- Wykorzystanie OpenID umożliwia szybkie logowanie i zakładanie kont w wielu serwisach – podkreśla Krzysztof Wilgorski, Koordynator Rozwoju Aplikacji i Usług Portalowych. – Używając loginu i hasła do konta Wirtualnej Polski, można od teraz zalogować się np. na Facebooku, Joggerze czy stronach National Geographic Chanel – dodaje.

>> Czytaj też: Wirtualna Polska walczy o drugą pozycję w Megapanelu

Sonda
Korzystasz z OpenID?
  • Tak
  • Nie
  • Dopiero zacznę
wyniki  komentarze

Aby skorzystać z openid.wp.pl, należy mieć aktywne konto w Wirtualnej Polsce. System zapewnia logowanie tym samym hasłem na forach, blogach, portalach społecznościowych itd. Konto użytkownika już istniejące w niektórych serwisach – np. na Facebooku – można powiązać z openid.wp.pl.

- Hasło to bardzo osobista kwestia, a jednocześnie trzeba je pamiętać, musi spełniać także pewne warunki, aby było "wystarczająco" bezpieczne. Dlatego duża część użytkowników internetu ma takie samo lub bardzo podobne hasło, które stosuje przy rejestracji do wielu serwisów. Powstaje problem z zapamiętaniem, jaki login mam na tym portalu, a jaki na tamtym. Istnieje także zagrożenie, że jedna ze stron WWW będzie źle zabezpieczona albo padnie ofiarą ataku cyberprzestępców. Wówczas ktoś może podszywać się pod użytkownika na wielu stronach sieci – wyjaśnia Krzysztof Wilgorski.

OpenID w Wirtualnej Polsce
fot. - OpenID w Wirtualnej Polsce
 Twórcy OpenID w WP zwracają uwagę na gwarantowane przez portal bezpieczeństwo konta (szyfrowanie za pomocą SSL) oraz szybką reakcję na podejrzenia wystąpienia zagrożeń. Technologia systemu ma być prosta także dla przeciętnego użytkownika. Wystarczy zapamiętać tylko jeden login i hasło.

>> Czytaj też: Wirtualna Polska rozdaje nagrody na 15-lecie istnienia

OpenID pozwala także na przyspieszenie procesu zakładania konta. Jeżeli dana strona wspiera przekazywanie danych poprzez OpenID, to w odpowiednie pole wystarczy wpisać swój unikalny identyfikator. Nastąpi przekierowanie do OpenID, gdzie należy wskazać, jakie dane chcemy przekazać do strony WWW, na której zakładamy konto.

Strona dostępna jest pod adresem: openid.wp.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31