Windows Store z możliwością testowania aplikacji (wideo)

17-09-2011, 20:30

Microsoft zaprezentował szczegóły dotyczące swojego sklepu z aplikacjami, który znajdziemy w kolejnej wersji Windowsa.

Jak podał serwis WinRumors, sklep z aplikacjami nazwany Windows Store dostępny ma być również w wersji dla pulpitu Metro. Choć wcześniej informowano o tym, że znajdą się w nim wyłącznie narzędzia dla nowego interfejsu, teraz wiemy już, że oferował będzie także aplikacje dla dobrze znanych okienek.

>>Czytaj także: Microsoft Office także dla Metro

Sonda
Korzystasz z płatnych aplikacji dla Windowsa?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

W Windows Store oprócz zwykłych narzędzi znajdziemy także gry. Podobnie jak w przypadku mobilnych rozwiązań tego typu, użytkownicy będą mieli do dyspozycji zarówno darmowe, jak i płatne produkty tworzone w HTML5/CSS z JavaScript, C, C#, C++, VB oraz XAML. Warto przypomnieć, że Microsoft będzie pobierał 30% prowizji od narzędzi dla Metro sprzedawanych z pomocą swojego sklepu.

Gigant z Redmond zdradził także nieco szczegółów na temat procesu weryfikacji programów. Ma się on składać z aż sześciu etapów, podczas których aplikacje sprawdzane będą m.in. pod kątem bezpieczeństwa, ale również wydajności. Deweloperzy nie będą jednak zmuszeni do wykorzystywania Windows Store, a swoje narzędzia (również te dla Metro) będą mogli sprzedawać za pomocą innych kanałów dystrybucji.

Microsoft chce także, by użytkownicy mieli możliwość przetestowania produktów przed zakupem. Na razie nie zdradzono jednak wielu szczegółów na ten temat, a potwierdzono jedynie, że przez kilka dni po zakupie użytkownik będzie mógł zażądać zwrotu pieniędzy za narzędzie, które nie przypadło mu do gustu.

Czytaj także: Microsoft: Słaba sprzedaż Kinecta w Japonii


Źródło: WinRumors
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031