Windows 8 ma asa w rękawie? Zobacz, czym może zaskoczyć

24-07-2012, 23:49

Tryb Metro nie spodobał się wszystkim. Microsoft przedstawia jednak nowości, które mają przekonać do nowej wersji Windowsa.

Microsoft poinformował na swoim blogu, że nowy Windows 8 będzie znacznie szybszy od swojego poprzednika. Obecne zainteresowanie nadchodzącym systemem amerykańskiego koncernu trudno jednak nazwać zadowalającym.

Poprawione niemal wszystko

Wgraj Windowsa 8Microsoft zapewnia na swoim blogu, że poprawiony został niemal każdy element wydajności Windowsa 8. W przyszłości większość aplikacji dla interfejsu Metro ma wykorzystywać sprzętową akcelerację, również Direct X będzie używany przez znacznie większą liczbę narzędzi.

Dzięki ogólnym aktualizacjom sprawniejsze ma być także np. renderowanie tekstu. Największe zmiany tego typu mają być widoczne właśnie w pulpicie przeznaczonym dla tabletów, który powinien działać sprawniej również na mniej wydajnych urządzeniach, pracujących wiele godzin na baterii.

Zyska również 3D

Microsoft pracował również nad poprawieniem wydajności aplikacji 3D oraz rysowania prostych elementów geometrycznych. W tym przypadku większa ilość zadań niż do tej pory ma być oddawana do przetworzenia graficznej jednostce obliczeniowej (GPU), a nie mniej przystosowanemu do tego typu operacji głównemu procesorowi (CPU).

W osiągnięciu lepszej wydajności może pomóc również bliższa współpraca Microsoftu z producentami tabletów, którzy jak informowaliśmy już wcześniej, są dobierani bardzo ostrożnie. HTC nie będzie na przykład mogło wykorzystywać nowego Windowsa, gdyż zdaniem amerykańskiego koncernu ma zbyt małe doświadczenie w produkcji tabletów.

Szybkość pomoże?

Sonda
Windows 8 zdobędzie popularność na tabletach?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na razie testowe wydania Windowsa 8 cieszyły się znacznie mniejszą popularnością, niż poprzedni Windows 7. Jedni uważają, że jest to efekt nowego interfejsu Metro, a inni zwracają po prostu uwagę na to, iż "Siódemka" działa tak sprawnie, że użytkownicy nie czują potrzeby migracji do nowego wydania.

O ile jednak Windows 8 na razie budzi umiarkowane zainteresowanie wśród użytkowników, będzie jednym z kluczowych wydań dla Microsoftu. To od niego będzie zależało, jak dobrze koncern z Redmond wpasuje się w urządzenia przenośne, a opisana powyżej lepsza wydajność z pewnością będzie odgrywała w tym dużą rolę.

Czytaj także: Windowsa 8 Pro będzie można kupić za 40 dolarów


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31