Windows 8 będzie miał problemy na pecetach?

06-12-2011, 18:33

Premiera kolejnej wersji systemu operacyjnego od Microsoftu może być bez znaczenia dla użytkowników komputerów osobistych - poinformowała firma badawcza IDC.

Korporacja z Redmond może mieć istotne problemy z wdrażaniem nowej wersji swojej platformy nie tylko na tabletach - alarmują analitycy z IDC. Na ratunek firmie mogą przyjść jednak producenci sprzętu.

Czytaj także: Android 4.0 udostępniony w wersji dla procesorów x86

- Windows 8 będzie w dużej części bez znaczenia dla użytkowników tradycyjnych pecetów - stwierdza w swoim raporcie IDC. - Nie spodziewamy się, by użytkownicy aktywnie aktualizowali swojego Windowsa 7 do Windowsa 8. Analitycy są również bardzo ostrożni, jeśli chodzi o serwerowe wydanie Windowsa 8, który miałby się pojawić już w sierpniu 2012 roku.

Według IDC marzenia Microsoftu o sukcesie na rynku tabletów, przynajmniej w 2012 roku, przyniosą tylko "rozczarowanie". Największym wyzwaniem dla amerykańskiej korporacji będzie dostarczenie systemu zarówno w wersji dla procesorów x86, jak i architektury ARM. Właśnie w przypadku tych drugich firma będzie musiała się zmierzyć z bardzo silną konkurencją ze strony Apple'a.

Analitycy Forrester zbadali z kolei niedawno zainteresowanie użytkowników nowym Windowsem. O ile jeszcze na początku roku aż 46% informowało, że jest zainteresowane wykorzystywaniem "Ósemki" na tabletach, o tyle w trzecim kwartale tego roku taką chęć wyrażało tylko 25% pytanych.

Czytaj także: Kinect dla Windowsa zadziała z bliska


Źródło: IDC, Forrester
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy