Windows 7 sprzedany w ponad pół miliardzie kopii

20-01-2012, 12:02

Microsoft poinformował, że najnowszy system operacyjny dla komputerów biurkowych wciąż świetnie się sprzedaje. Już w połowie tego roku przyjdzie jednak czas na jego następcę.

W informacji dla inwestorów Microsoft poinformował, że do tej pory sprzedało się ponad 525 milionów licencji dla różnych wersji Windowsa 7. Finalną wersję systemu zaprezentowano po raz pierwszy pod koniec 2009 roku.

Czytaj także: Facebook wycofuje się ze wspierania IE7

Wcześniej Microsoft oficjalnie chwalił się wynikami Windowsa 7 podczas wrześniowej konferencji BUILD. Wtedy mówiono o sprzedaży 450 milionów kopii systemu, a zatem przez ostatnie kilka miesięcy korporacji z Redmond udało się poprawić ten wynik aż o 75 milionów.

Warto również zauważyć, że po pierwszym roku dostępności sprzedało się około 240 milionów licencji na Windowsa 7. Był to zdecydowanie lepszy wynik niż w przypadku niezbyt lubianego systemu Windows Vista, a utrzymująca się popularność platformy wciąż świadczy również o sile rynku komputerów osobistych.

Już w połowie tego roku zaprezentowany ma zostać Windows 8, który wspierał będzie platformę ARM, wykorzystywaną przez popularne tablety. Swoje urządzenia tego typu z nowym systemem od Microsoftu zapowiedziały m.in. Acer i Lenovo. Gigant z Redmond obiecywał niedawno również stworzenie pakietu biurowego Office w wersji dla środowiska Metro, czym firma mogłaby zainteresować klientów biznesowych, wykorzystujących obecnie głównie iPady.

Czytaj także: Windows Phone wzbogaci się o automatyczny backup?


Źródło: Microsoft
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy