Windows 7 popularniejszy od Harry'ego Pottera

22-10-2009, 07:43

Nowy system operacyjny Microsoftu dzisiaj znajdzie się w sklepach na całym świecie. Microsoft bardzo liczy, że pomoże on w zatarciu złego wrażenia, jakie wywarła Vista. W przedsprzedaży na Amazonie Windows 7 rozchodzi się jak ciepłe bułeczki.

Dzisiaj w sprzedaży na całym świecie pojawi się najnowszy system operacyjny Microsoftu - Windows 7. Amerykańska firma wiąże duże nadzieje z tym produktem po niezbyt udanym poprzedniku, czyli Viście. Windows 7 ma pozwolić odbudować nadszarpniętą reputację koncernu, niektórzy widzą w nim także szansę na poprawę wyników w całej branży informatycznej. Częstą praktyką jest bowiem kupowanie systemu operacyjnego razem z nowym sprzętem.

O znaczeniu wydarzenia niech świadczy fakt, że w Japonii i Zjednoczonym Królestwie będą miały miejsce specjalne wydarzenia związane z premierą, na których obecne będą osoby odpowiedzialne za stworzenie nowego systemu - podaje CNET News. Oprócz tego Microsoft otwiera dzisiaj swój pierwszy sklep pod własną marką (w Scottsdale, w stanie Arizona) oraz kawiarnię w samym centrum Paryża.

Sonda
Czy zamierzasz kupić Windowsa 7?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Microsoft ma też kolejny powód do zadowolenia. Brytyjski oddział sklepu Amazon, gdzie od pewnego czasu można było zamawiać kopie Windowsa 7, poinformował, że w ciągu zaledwie pierwszych 8 godzin przedsprzedaży zamówiono więcej egzemplarzy systemu niż w przypadku Visty w czasie całego okresu przed jej wprowadzaniem na rynek - podaje TG Daily. Sprzedaż jest też znacznie lepsza niż w przypadku ostatniej powieści Harry'ego Pottera, co stawia Windowsa 7 w czołówce listy najlepiej sprzedających się produktów.

Brian McBride z Amazon.co.uk powiedział, że sprzedaż systemu operacyjnego przeszła najśmielsze oczekiwania. W ciągu ostatnich trzech miesięcy jedynie najnowsza powieść Dana Browna Zaginiony Symbol sprzedawała się lepiej - podaje z kolei Telegraph.co.uk.

W sprzedaży dostępnych będzie sześć wersji systemu, jednak dla Microsoftu najważniejsze są Home Premium oraz Professional, jako najpopularniejsze. Firma przypomina, że przejście z Visty na Windowsa 7 nie powinno być trudne, gdyż system umożliwi automatyczne przeniesienie wszystkich programów oraz danych.


Źródło: CNET News, Telegrapg.co.uk, TG Daily, Dziennik Internautów
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31