Windows 7 Enterprise Trial - 90 dni bezpłatnych testów

04-09-2009, 11:04

Microsoft udostępnił profesjonalistom z branży IT bezpłatny 90-dniowy trial wersji Enterprise systemu Windows 7. Firma wyszła naprzeciw pracownikom IT, którzy nie posiadają subskrypcji na portalach MSDN oraz Technet.

Od początku września z serwisu TechNet mogą oni za darmo pobrać 90-dniową wersję Windows 7  przeznaczoną dla biznesu. Jednak trzymiesięczny okres testowy to nie jedyne obostrzenie. Jak podaje Stephen Rose na blogu The Windows Blog, liczba dostępnych licencji jest ograniczona, tak więc kto pierwszy, ten lepszy.

Dodatkowo, jeśli Windows 7 Enterprise spodoba się nam na tyle, że będziemy chcieli korzystać z niego dalej, to czeka nas niemiła niespodzianka. Otóż nie ma możliwości przejścia z wersji trial do wersji pełnej. Trzeba w takim wypadku zakupić pełnowartościowy system i zainstalować go od nowa, "na czysto", łącznie ze sterownikami i wszystkimi zainstalowanymi wcześniej aplikacjami.

Na dokonanie aktywacji wersji testowej użytkownik ma 10 dni. W przypadku przekroczenia tego terminu system będzie się wyłączał co godzinę. Takie samo zachowanie Windowsa czeka tych, którzy przekroczą rzeczone 90 dni okresu próbnego.

Windows 7 Enterprise Trial można pobrać ze strony Technet. Należy pamiętać, że jest to wersja dla profesjonalistów branży IT, tak więc studenci muszą obejść się smakiem. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż Windows 7 Enterprise, który znajdzie się w oficjalnej dystrybucji 22 października wraz z pozostałymi wariacjami systemu, będzie dostępny jedynie dla firm poprzez specjalne kanały dostępowe.

W związku z rychłą premierą najnowszego dziecka Microsoftu pojawiło się kilka kontrowersji. Firma Hewlett-Packard ogłosiła promocję, wedle której nabywcy komputerów HP dokonujący zakupu po 26 czerwca uzyskają możliwość darmowego upgrade'u do Windows 7. Jak się okazało nie będzie on do końca bezpłatny, gdyż koszt przesyłki wyniesie około 125 PLN.

Ostatnio świat obiegła też informacja na temat błędu krytycznego w Windows 7 RTM. Jak się okazało, system nie do końca radzi sobie ze skanowaniem dysku popularnym programem CHKDSK. Niektóre konfiguracje sprzętowe mogą spowodować błąd systemu i pojawienie się blue screen of death.

Warto również wspomnieć, że według najnowszego rankingu Net Applications Windows 7 pokonał już barierę 1% udziałów w rynku systemów operacyjnych na świecie.  Co najciekawsze, od momentu wypuszczenia pierwszej wersji testowej stał się czwartym co do popularności systemem na świecie.

Na rynku systemów operacyjnych dominuje Windows XP z 71.79% udziałem, wyprzedzając kolejny system Microsoftu, niesławną Vistę (18.8%) oraz Mac OS X 10.5 Leopard (3.45%). Wydany niedawno następca Leoparda - Snow Leopard - dopiero się rozkręca i uszczknął dla siebie zaledwie 0.06% rynku systemów operacyjnych.

Ogólnie Windows posiada 93.06% całego rynku systemów operacyjnych na świecie, drugie miejsce zajmuje Mac, a trzecie dystrybucje Linuksa. Pełen raport poświęcony popularności systemów operacyjnych dostępny jest na stronie Net Applications.


Źródło: The Windows Blog, Technet, Net Applications, DI
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930