Windows 10: Darmowa aktualizacja dostępna jeszcze tylko do końca lipca

09-02-2016, 19:48

W Polsce, według Ranking.pl 9,5 procent wszystkich urządzeń aktywnych w sieci działa pod kontrolą Windows 10. Użytkownikom poprzednich edycji systemu operacyjnego Windows zostało już tylko pół roku na skorzystanie z oferty bezpłatnej aktualizacji do Windows 10.

Na świecie, w 192 krajach zaktualizowano już ponad 200 milionów urządzeń. Według StatCounter Windows 10 jest drugim pod względem popularności na świecie system operacyjnym na urządzeniach PC. W Polsce zajmuje trzecie miejsce w tej kategorii z ponad 13 procentowym udziałem.

Jak szacuje StatCounter, Windows 10 w niecałe pół roku po publicznym udostępnieniu (29 lipca), odpowiada już za 13,88 proc. udziału w rynku systemów operacyjnych, stając drugim pod względem popularności systemem na świecie. Wszystko wskazuje na to, że udział Windows 10 nadal będzie rósł. Według szacunków Microsoft do końca 2018 roku miliard urządzeń na całym świecie będzie wyposażonych w ten system.

IDC twierdzi, że to właśnie za sprawą możliwości oferowanych przez Windows 10, rynek urządzeń 2w1 i tabletów będzie rozwijał się dynamiczniej. – Prognozujemy dwukrotny wzrost udziału Microsoftu w rynku mobilnym do 2019 r. Za tym sukcesem stać będą możliwości Windowsa 10, który instalowany będzie na wielu typach tabletów oraz smartfonów – mówi Jitesh Ubrani, starszy analityk w dziale Mobile Device Trackers w IDC.

Jeśli na naszym komputerze osobistym zainstalowany jest system Windows 7 (z Service Pack 1) albo Windows 8.1 (Update), to możemy ubiegać się o bezpłatne uaktualnienie do Windows 10. Na darmową aktualizację swoich systemów Microsoft dał użytkownikom równo rok od momentu publicznego udostępnienia Windows 10, czyli od 29 lipca 2015 roku. Choćby dlatego warto pospieszyć się i skorzystać z darmowej aktualizacji już teraz – tłumaczy Sebastian Pawłowski, szef działu Windows w polskim oddziale Microsoft.

Proces aktualizacji systemu jest szybki i łatwy.

  1. Żeby zaktualizować swoją wersję Windows do najnowszej „dziesiątki”, należy odszukać na pasku startowym ikonę z logo Windows. Wyświetla się ona w zasobniku systemowym (tray), wśród ikon obok zegarka.
  2. Po najechaniu na nią kursorem pojawi się komunikat: „Uzyskaj system Windows 10”. Potwierdzenie uruchamia proces pobieranie plików, który odbywa się w tle, dzięki czemu użytkownik może nadal swobodnie pracować na swoim komputerze.
  3. Po zakończonym pobieraniu system sam poinformuje nas, że jest gotowy do zainstalowania.

Chcąc zaktualizować swój system do Windows 10 możemy również skorzystać z bezpłatnej aplikacji Media Creation Tool, dostępnej na oficjalnej stronie Microsoft, która za sprawą kilku kliknięć przeprowadzi nas przez intuicyjny interfejs i umożliwi sprawne zainstalowanie Windows 10 na komputerze.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag Windows 10tag Microsofttag aktualizacje
To warto przeczytać
fot. Kasperskyfot. bongkarnfot. LiveSpace
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: