WikiLeaks: Arabia Saudyjska na widelcu

20-06-2015, 10:00

Saudi Cables - stanowiący część serwisu WikiLeaks - publikuje dokumenty królestwa Arabii Saudyjskiej. Na poznanie ich treści przyjdzie nam jednak chwilę poczekać.

Serwis WikiLeaks poinformował wczoraj, że o godzinie 13 czasu londyńskiego rozpoczęło się publikowanie dokumentów Ministerstwa Spraw Zagranicznych Arabii Saudyjskiej. Zawierają one korespondencję z ambasadami Królestwa rozsianymi po całym świecie, jak również raporty opatrzone klauzulą "Ściśle Tajne" pochodzące z innych saudyjskich instytucji, w tym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Służby Wywiadowczej Królestwa.

Opublikowanych ma zostać około pół miliona dokumentów, w tym momencie można przeszukiwać ponad 61 tysięcy dokumentów. Rząd Królestwa Arabii Saudyjskiej póki co milczy, nie sposób więc zweryfikować autentyczność opublikowanych dokumentów. Niemniej jednak wiele z nich posiada oficjalne pieczęci zarówno Królestwa, jak i MSZ.

Jeśli znacie język arabski, możecie zapoznać się z treścią publikacji tutaj. Oby znaleźli się śmiałkowie, którzy chociaż w ogólnym zarysie streszczą dokumenty, byśmy wiedzieli, co w trawie (a może raczej w piasku) piszczy.


Następny artykuł » zamknij

Czy AMD się podzieli?

Źródło: WikiLeaks
Tematy pokrewne:  

tag Wikileakstag Saudi Cablestag Arabia Saudyjska
To warto przeczytaćfot. EtereutiKomentarze
comments powered by Disqus
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.