Wielu niezadowolonych z mobilnych reklam Facebooka

13-03-2012, 16:15

Społecznościowa witryna do tej pory wyświetlała jednostki reklamowe wyłącznie internautom korzystającym z komputerów biurkowych. Obecność reklam na smartfonach czy tabletach wielu irytuje.

Jako "bardzo irytujące" opisała nowe mobilne reklamy jedna z internautek cytowana przez serwis Bloomberg. Zespół społecznościowego giganta z pewnością wolałby uniknąć komentarzy tego typu.

Czytaj także: Google+ chce podwoić liczbę swoich użytkowników

Facebook dopiero zaczyna zarabianie na mobilnych użytkownikach, których według szefostwa witryny ma być około 425 milionów - to ponad połowa wszystkich aktywnych internautów korzystających ze strony. Zainteresowanie tego typu reklamami jest bardzo duże - powiedział Marco Veremis szefujący firmie Upstream Systems. - Klienci spoglądają w tym kierunku bardzo chętnie.

- Problem w tym przypadku polega na tym, że rozwiązania mobilne są o wiele bardziej osobiste i intymne - uważa Veremis. - Niebezpieczeństwo tego, że ktoś zdenerwuje się na naruszanie jego prywatności, jest jedną z kluczowych trudności.

Trudny krok ma jednak pomóc Facebookowi w wyprzedzeniu na innowacyjnym polu firmy Google, która obecnie jest liderem, jeśli chodzi o sprzedaż reklam na urządzeniach mobilnych. Do 2016 roku rynek reklamy mobilnej ma być warty w samych Stanach Zjednoczonych ponad 11 miliardów dolarów - szacuje firma eMarketer. Obecnie na wspomnianym obszarze wskaźnik ten wynosi około 2,61 miliarda dolarów.

Czytaj także: Britney Spears bije kolejny rekord na Google+


Źródło: Bloomberg
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy