Wielkość bagażu mierzona smartfonem

10-09-2018, 11:51

Od niedawna pasażerowie jednej z linii lotniczych mogą mierzyć swój bagaż kabinowy w nowy niekonwencjonalny sposób. Dzięki zastosowaniu technologii „rzeczywistości rozszerzonej”, pomiaru walizek możemy dokonać za pomocą aparatu fotograficznego wbudowanego w smartfona.

Kontrola bagażu podręcznego poprzez aplikację KLM odbywa się za pomocą wirtualnej walizki, która określa dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego. Technologia rzeczywistości rozszerzonej umożliwia wykorzystanie wirtualnego obrazu w realu i korzystanie z niego w sposób interaktywny. Innymi słowy świat wirtualny – w tym przypadku rysunek walizki „nakładamy” na świat rzeczywisty, czyli na nasz osobisty bagaż kabinowy.

Operację wykonujemy posługując się aparatem w naszym smartfonie, po uruchomieniu aplikacji mobilnej. Narzędzie pozwala w wygodny sposób sprawdzić przed podróżą.

Ta praktyczna usługa pomocna w pakowaniu do podróży nie jest pierwszą inicjatywą linii lotniczych z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej. Wcześniej wykorzystano tą technologię, aby pokazać klientom kabinę Dreamlinera w 360 stopniach. Użytkownicy aplikacji dla kolekcjonerów miniatur budynków mogli zaś poznać historię domu Anthony'ego Fokkera - pioniera lotnictwa i konstruktora pierwszego trójsilnikowego samolotu pasażerskiego, a także wirtualnie „latać” skonstruowanymi przez Fokkera stalowymi ptakami.

Źródło: KLM


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy