Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wielka kradzież numerów kart kredytowych i płatniczych w USA

18-08-2009, 07:12

O największym w historii USA włamaniu do systemów komputerowych oraz kradzieży danych wrażliwych poinformował wczoraj, 17 sierpnia br. prokurator generalny stanu New Jersey. Sprawcy przestępstw zostali zatrzymani.

Prokurator federalny stanu New Jersey poinformował o zatrzymaniu trzech mężczyzn podejrzanych o największe w historii Stanów Zjednoczonych włamanie do systemów komputerowych firm. Poinformowano, że ofiarami ataków były szósta największa firma administrująca kartami kredytowymi Heartland Payment Systems, sieci handlowe 7-Eleven Inc. oraz Hannaford Brothers Co., a także dwie inne firmy, których nazw nie podano.

Wiadomo jednak, że łupem złodziei padło 130 milionów numerów kart kredytowych i płatniczych. Jak informuje prokuratura federalna, do włamań doszło między październikiem 2006 a majem 2008 roku. Zatrzymani mężczyźni na cel brali głównie firmy z listy Forbesa (gazeta cyklicznie publikuje listę 500 największych przedsiębiorstw).

Wykorzystali oni słabości zarówno systemów komputerowych, jak i zabezpieczeń w punktach sprzedaży (w centrum ich zainteresowania były głównie terminale kart płatniczych). Zdobytą wiedzę przekładali na tworzone przez siebie oprogramowanie, którego celem miało być dotarcie do baz danych zawierających numery kart płatniczych i kredytowych. Te miały być następnie sprzedane.

Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 35 lat, a także grzywny w wysokości 1,25 mln dolarów lub dwukrotności korzyści majątkowych, jakie osiągnęli w wyniku przestępstw, w zależności od tego, która z kwot okaże się wyższa.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

MySpace negocjuje zakup iLike

Źródło: DI24.pl