Wiedźmin 2 na Xbox 360 jednak zgodnie z planem

23-09-2011, 18:57

Wydawca gry Wiedźmin 2 podtrzymuje termin premiery wersji konsolowej na pierwszy kwartał 2012 roku. Na jesiennej konferencji spółek z grupy pierwszy raz zaprezentowano polską wersję językową gry na Xbox 360 oraz wersję 2.0, czyli udoskonalonego i wzbogaconego Wiedźmina 2 na komputery PC, który trafi do sklepów 29 września.

Sonda
Czekasz na konsolową wersję Wiedźmina 2?
  • tak
  • nie
  • nie gram w gry
wyniki  komentarze

Początkowo konsolowa wersja Wiedźmina zapowiadana była na koniec 2011 roku, jednak spór z firmą Namco Bandai, dotyczący praw do dystrybucji gry na terenie Europy Zachodniej, Azji i Pacyfiku oraz Centralnej i Południowej Ameryki, uniemożliwił takie działanie. Producent tłumaczył się też, że grę woli wydać później, ale dopracowaną.

Zapowiadana repremiera wersji na komputery PC (Wiedźmin 2 ver. 2.0) i wejście na rynek wersji konsolowej to dwa najważniejsze wydarzenia, które będą wspierały sprzedaż gier opartych o świat wiedźmiński w najbliższych miesiącach.

Czytaj też: (akt.) Wiedźmin 2 bez DRM

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecnego poziomu sprzedaży. W ręce graczy trafił już prawie 1 mln gier, z czego ponad 200 tys. w najbardziej zyskownej dla nas wersji cyfrowej. Jesteśmy przekonani, że wersja 2.0 Wiedźmina 2 zostanie entuzjastycznie przyjęta przez graczy i przy wsparciu akcji promocyjnych, które planujemy na całym świecie, będzie skutecznie animowała sprzedaż gry w okresie przedświątecznym – mówi Adam Kiciński, prezes giełdowej spółki CD Projekt RED (wcześniej Optimus).

Jak deklaruje Adam Kiciński, prace nad Wiedźminem 2 dla Xboxa 360 idą zgodnie z planem. Oznacza to, że zapowiadana na pierwszy kwartał 2012 premiera zostanie dotrzymana.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy