Więcej możliwości w programie e-pity 2015

18-12-2015, 15:36

Jest już dostępna siódma edycja programu e-pity do rozliczeń PIT-ów za 2015 rok. Korzystający z niej podatnicy otrzymują najpopularniejsze formularze deklaracji, bogate zaplecze poradników ułatwiających rozliczanie i wysyłanie PIT-ów przez Internet, aktualne informacje o nowej ordynacji podatkowej oraz możliwość pobrania wstępnie wypełnionego PIT-a PFR.

W celu rozliczenia PIT-a w aplikacji e-pity 2015 można użyć kreatora lub aktywnych deklaracji. W programie udostępnione zostały również aktualne bazy adresowe gmin, powiatów oraz urzędów skarbowych. Osoby, które korzystały z aplikacji w ubiegłych latach nie muszą ponownie wprowadzać swoich danych – są one wczytywane z komputera użytkownika i kopiowane do wszystkich składanych deklaracji i załączników.

Czytaj także: Skorzystaj ze wstępnie wypełnionego PIT-a PFR w programie e-pity i rozlicz się w 5 minut!

Program e-pity 2015 pozwala na wysyłkę wszystkich e-deklaracji, zarówno tych wymagających kwalifikowanego podpisu, jak i autoryzowanych przy wykorzystaniu danych weryfikacyjnych. Przed wysyłką aplikacja zweryfikuje, czy użytkownik wypełnił w aplikacji wszystkie wymagane pola, a następnie pozwoli śledzić kolejne etapy komunikacji z serwerami Ministerstwa Finansów, aż do automatycznego odbioru Urzędowego Potwierdzenia Odbioru (UPO), którego kopię można otrzymać na adres e-mail. Wypełnione formularze można także wydrukować i wysłać pocztą lub doręczyć osobiście do Urzędu Skarbowego.

Program e-pity 2015 posiada najpopularniejsze formularze deklaracji tj.: PIT-36 i 36L, PIT-37, PIT-28, PIT-28/A i /B, PIT-38, PIT-39, załączniki: PIT/B, /D, /M, /O, /Z, /ZG, PIT-2, 2K, 2A i druki: ZAP-3, NIP-7, UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P, SSE-R, SSE-R/A, ale także deklaracje dla wąskich grup podatników: PIT-3, PIT-6, PIT-12, PIT-14, PIT-16, PIT-16A i 16Z, PIT-19A, PIT-23.

Aplikacja e-pity 2015 jest darmowa zarówno dla indywidualnego podatnika, jak i dla specjalistów sektora komercyjnego. Program nie posiada limitu wypełnionych deklaracji, nie ogranicza też wyboru OPP i pozwala na samodzielne wpisanie nr KRS organizacji, której chcemy przekazać 1%.

Program e-pity 2015 jest dostępny dla systemów Windows, Mac OS i Linux, wersji on-line, a wkrótce także w wersji mobilnej na tablety.

Wstępnie wypełnione PIT-y

Od połowy marca 2016 roku (zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Finansów), każdy podatnik korzystający z aplikacji e-pity 2015 będzie mógł skorzystać z usługi wstępnie wypełnionego PIT-a PFR. Aplikacja umożliwi pobranie danych z Portalu Podatnika, pozwoli je uzupełnić o brakujące ulgi i odliczenia i wysłać elektronicznie do systemu e-deklaracje.gov.pl, ale także wydrukować lub zapisać na komputerze.

Podobnym ułatwieniem jest rozwiązanie automatycznego wczytania do aplikacji otrzymanych PIT-11, 8C lub 40 z platformy odbierz-pit.pl. Efekt działania jest identyczny jak w przypadku usługi PFR (brak konieczności wpisywania danych), jednak na odbierz-pit.pl będzie można to zrobić od razu, kiedy tylko pracodawca prześle nam PIT, nie czekając na uruchomienie ministerialnej usługi aż do połowy marca.

Jeżeli zatrudniałeś więcej niż 5 pracowników

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców zatrudniających więcej niż 5 pracowników, którzy mają obowiązek składania informacji PIT wyłącznie w formie elektronicznej, jeszcze w tym roku firma e-file zaproponuje nowe rozwiązanie – e-pity Płatnika. Aplikacja e-pity dla płatników to kompleksowe narzędzie pozwalające wygodnie wystawić i wysyłać e-deklaracje, a także – dzięki platformie odbierz-pit.pl – dostarczyć PIT-y do pracowników w formie elektronicznej. Już niedługo program będzie dostępny na stronie www.platnik.e-pity.pl wraz z szerokim kompendium wiedzy poradnikowej w zakresie: PIT-11, PIT-8C, PIT-40, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-R oraz IFT-1/IFT-1R.

W 2016 roku PIT-y składamy do poniedziałku 2 maja.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: