Wi-fi zmienia iPoda w iPhone'a

07-12-2008, 15:43

Dzwonienie z iPoda? Jest to już możliwe. Niedługo będzie można zacząć także rozmawiać z wykorzystaniem Skype'a czy wysyłać SMS-y.

Użytkownicy iPodów już niedługo będą mogli zacząć używać swoich odtwarzaczy jako telefonów. Wszystko dzięki sieci wi-fi oraz firmie Truphone, która opracowała specjalną aplikację dla smartphone'ów oraz iPhone'a. Dzięki niej możliwe będzie wykonywanie połączeń z innymi użytkownikami iPodów oraz korzystanie z Google Talk.

Geraldine Wilson, dyrektor w Truphone, podkreśliła, że jej firma chce zacząć odgrywać kluczową rolę na rynku internetowym. Dodała także, że firma pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami dla iPodów, dzięki którym możliwe ma stać się dzwonienie na telefony stacjonarne, korzystanie z komunikatora Skype czy wysyłanie SMS-ów.

Teoretycznie nowa aplikacja ma być dostępna dla wszystkich urządzeń mobilnych, w praktyce jednak firma chce skupić się tylko na tych, które posiadają własne sklepy z programami.

Jest tylko jeden warunek korzystania z iPoda jako telefonu. Obaj użytkownicy muszą w tym samym czasie znajdować się w zasięgu sieci wi-fi - dodaje BBC.


Źródło: BBC
Tematy pokrewne:  

tag Truphonetag smartphonetag iPodtag iPhone
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy