Wejdź w świat fantasy z grą Gilfor’s Tales.

07-12-2008, 15:53

Beta przeglądarkowej gry Gilfor’s Tales została właśnie udostępniona. Jak twierdzi autor gry - studio sodigital, ma ona przyciągnąć graczy atrakcyjną fabułą, realizmem i interaktywnością trójwymiarowych postaci, a także magią i bogactwem detali fantastycznego świata.

Gilfor’s Tales to taktyczna gra RPG dostępna przez przeglądarkę. Autorem koncepcji scenariuszowej Gilfor’s Tales jest Łukasz Orbitowski, krakowski pisarz, jeden z polskich twórców takich gatunków, jak thriller, horror czy fantasy. Właśnie w konwencji fantasy osadzona jest produkcja sodigital.

Gracz kompletuje swoją drużynę i wędruje z nią po świecie pełnym magii i zaskakujących przygód. Świat Gilfor's Tales zamieszkują bestie, potwory i demony, które nieustannie czyhają na drużynę poszukiwaczy przygód. Przed niebezpieczeństwami chronią ich różne rodzaje ekwipunku, w jakie gracz może wyposażyć drużynę - bronie, zbroje, ale także amulety, pierścienie czy talizmany.

Równocześnie z udostępnieniem wersji testowej samej gry ruszyła podstawowa wersja serwisu społecznościowego dla graczy.

„To nieprawdziwy stereotyp, że gry komputerowe oznaczają alienację – mówi Tomek Wiśniowski, game designer w sodigital. – Projektując Gilfor’s Tales zależało nam, by gracze przeżywali emocje i współzawodnictwo w grupie, by organizowali się w społeczność”.

W wersji testowej gracze mają do wyboru 25 questów i 4 postaci. Docelowo ma być ponad sto questów oraz siedem postaci, a serwis społecznościowy będzie znacznie rozbudowany, jak twierdzi producent. Począwszy już od wersji testowej, dostępny jest tryb arenowy (multiplayer).

Warto też nadmienić o poprzedniej produkcji sodigital – Arthic - która została nominowana do nagrody gry roku 2007 dostępnej przez przeglądarkę.

Premiera pełnej wersji Gilfor’s Tales planowana jest na wiosnę przyszłego roku.


Źródło: informacja prasowa
Tematy pokrewne:  

tag SoDigitaltag RPGtag grytag Gilfor’s Talestag Arthic
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829