Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Kierując autem lub grając na organach posługujemy się rękami i nogami. Tymczasem przy obsłudze komputera wszystkie skomplikowane operacje przeniesione są na ręce... ale czy tak musi być?

Na imprezie TechFest, organizowanej rokrocznie przez Microsoft, badacze firmy z Redmond zaprezentowali ponad 150 mniej lub bardziej ciekawych wynalazków.

Wśród nich znalazł się program StepMail, w którym nawigacja wśród nagromadzonej korespondencji odbywa się za pomocą czegoś, co można by po polsku nazwać "nożnym interfejsem" (Step User Interface - Step UI). Użytkownik naciskając stopą na odpowiedni fragment specjalnej maty, może komunikować się z komputerem.

Twórcy tego projektu zadali sobie proste pytanie: dlaczego sterując komputerem nie używamy nóg? Wydaje się, że niektóre czynności, takie jak np. przewijanie strony, można by całkiem wygodnie wykonać nogami.

Inżynierowie Microsoftu zaprezentowali też aplikację ułatwiającą organizowanie zgromadzonych na komputerze obrazków za pomocą Step UI.

Sterowanie komputerem za pomocą nóg nie jest nowością. Zostało już wykorzystane przez twórców gry Dance Dance Revolution, która zostanie wykorzystana w stanie Virginia do walki z otyłością nastolatków. Od wielu lat wykorzystywane jest również w grach typu wyścigi samochodowe, gdzie sterowanie odbywa się przy pomocy urządzeń zewnętrznych jak kierownica, a często również pedał gazu, hamulca, a nawet hamulca ręcznego. Być może interfejs dla nóg zainteresuje twórców innego typu oprogramowania.

TechFest jest imprezą odbywającą się w siedzibie Microsoftu w Redmond. W jej ramach pracownicy działu badawczego prezentują swoje wynalazki kolegom z innych działów. Obowiązuje zasada prezentowania nowego projektu co rok. Wiele zaprezentowanych nowości nigdy nie znajdzie się na rynku, a czy Step UI podzieli ich los?

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: ZDNet