Warsztaty z zarządzania projektami – sięgnij po sukces w biznesie

Artykuł sponsorowany 11-05-2018, 11:43

Nie sposób wyobrazić sobie dużej, świetnie prosperującej firmy, która w XXI wieku nie wdraża nowoczesnych metod zarządzania projektami. Prowadzone projekty często są złożonymi, innowacyjnymi przedsięwzięciami, realizowanymi w określonym czasie i mają ściśle sprecyzowane cele, które są podstawą rozwoju firmy. Prince 2, CCPM czy Agile – jak szybko i skutecznie się ich nauczyć? Odpowiedzią na to pytanie są zaawansowane, wielomodułowe warsztaty z zarządzania projektami.

szkolenia

Zarządzanie projektami – nie tylko moda

Eksperci są zgodni co do tego, że w ciągu ostatnich lat, zarządzanie projektami stało się bardzo modne. Obecnie, niemal wszystkie zadania realizowane przez pracowników w firmie, można nazwa projektem. Tymczasem każdy projekt, aby mógł być w pełni zrealizowany, wymaga określonego podejścia i sposobu działania.

Zarządzając projektem, trzeba poświęcić dużo czasu na jego prawidłowe przygotowanie. Każdy projekt realizowany w firmie jest zbiorem innowacyjnych i najczęściej bardzo złożonych zadań, których realizacją zajmuje się oddelegowany do tego celu zespół ludzi.

Wykonując wyłącznie trudne i bardzo skomplikowane zadania, pracownicy spędzają zbyt wiele czasu na ich analizowanie i planowanie, choć mogliby go z powodzeniem przeznaczyć na ich realizację.

Warsztaty z zarządzania projektami – informacje ogólne

Warsztaty z zarządzania projektami (https://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia/zarzadzanie-projektami,49/) to rewelacyjny sposób na zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie przygotowania oraz prowadzenia najbardziej złożonych projektów. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych i wykwalifikowanych trenerów z wieloletnim doświadczeniem (trenerskim i biznesowym) we wdrażaniu projektów w przedsiębiorstwach, działających w wielu branżach.

Podczas zajęć, trenerzy w zrozumiały sposób prezentują najlepsze praktyki w zakresie zarządzania projektami, bazując przy tym na swojej wiedzy oraz doświadczeniu. Co istotne, w trakcie warsztatów, trenerzy wykorzystują różne elementy metodyk i podejść, aby zaprezentować uczestnikom unikalne i przede wszystkim skuteczne rozwiązania, przydatne w codziennej pracy.

 

W najlepszych placówkach, szkolenia są organizowane w formie otwartej lub zamkniętej i kończą się egzaminem, po zdaniu którego, wręczany jest prestiżowy certyfikat, potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania projektami.

Czego można się nauczyć w trakcie warsztatów?

Można wziąć udział w zaawansowanym, wielomodułowym programie warsztatów, który realizowany jest w przeciągu około 6 miesięcy. Kończy się egzaminem, potwierdzającym posiadanie kompleksowej wiedzy i kwalifikacji z obszaru zarządzania projektami. Podczas zajęć, uczestnicy poznają m.in. najpopularniejsze światowe standardy w zarządzaniu projektami, takie jak PMI, Prince2, CCPM, Agile oraz szereg rozwiązań hybrydowych.

Warsztaty z zarządzania projektami – dla kogo?

Ciekawą propozycją dla osób, które chciałyby zdobyć, odświeżyć lub pogłębić wiedzę i umiejętności z obszaru zarządzania projektami są zaawansowane warsztaty 12-16-dniowe, zakończone egzaminem. Przykładowe warsztaty obejmują 10 modułów tematycznych.

Warsztaty tego typu to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla:

 • kierowników projektów oraz liderów zespołów projektowych;
 • kadry menedżerskiej, dyrektorów i pracowników z zakresu Project Management Office (PMO);
 • członków zespołów projektowych;
 • osób zainteresowanych rozwojem kompetencji specjalistycznych w zakresie zarządzania projektami.

PMI, Prince2, CCPM, Agile – program warsztatów

Zaawansowane warsztaty z zarządzania projektami stanowią połączenie zajęć interaktywnych oraz intensywnej współpracy z trenerami – praktykami. Co istotne, praca z projektami stanowi aż 50% zajęć, a większość treści prezentowana jest w formie ćwiczeń, takich jak analiza najciekawszych przypadków, praca indywidualna i grupowa nad przygotowanymi case studies, dyskusje na forum czy symulacje zadań zespołowych.

Niewątpliwą zaletą tej formy warsztatów jest fakt, że wszystkie wypracowane na kursie rozwiązania, uczestnicy będą mogli wdrożyć w późniejszym czasie w swoich firmach.

W ramach warsztatów z zarządzania projektami, przewidziano wiele ciekawych modułów tematycznych.

 

 • Planowanie i harmonogramowanie projektów

W tamach tego modułu, uczestnicy zdobywają wiedzę oraz umiejętności w zakresie definiowania celów projektów oraz ich planowania i harmonogramowania. Podczas zajęć, wspólnie z trenerami omawiane są dominujące światowe standardy zarządzania projektami wraz z ich najważniejszymi założeniami metodologicznymi: PMI, Prince2, CCPM czy Agile.

Po ukończeniu tego modułu, uczestnicy warsztatu będą potrafili m.in. zdefiniować cele projektu, samodzielnie opracować kartę zgłoszenia projektu, zarządzać dokumentacją projektową i efektywnie wykorzystywać zasoby.

 • Ryzyko, budżetowanie, zarządzanie finansami w projektach

Ukończenie tego modułu, pozwala uczestnikom uzyskać wiedzę oraz umiejętności niezbędne do samodzielnego przeanalizowania każdego projektu pod kątem ryzyka, które może wystąpić. Co więcej, uczestnicy będą potrafili wybrać ryzyka, które są najważniejsze z punktu widzenia realizowanego celu projektu, zaktualizować projekt o działania zabezpieczające oraz minimalizujące wpływ ryzyk na projekt, a także przygotować rejestr ryzyk.

 • Zarządzanie zespołem projektowym

Zarządzanie zespołem projektowym to kolejny z przykładowych modułów, przewidzianych w ramach warsztatów. Podczas zajęć, uczestnicy zdobywają wiedzę, niezbędną do tego aby samodzielnie wykorzystywać narzędzia samodoskonalenia oraz budowania potencjału rozwojowego prowadzonych zespołów projektowych. Uczą się również skutecznej komunikacji w sytuacjach kryzysowych, a także biegłego tworzenia planu każdego zebrania i dobierania właściwych środków przekazu i treści oraz dobierania najlepszego stylu zarządzania członkami zespołu projektowego oraz praktycznego zastosowania technik motywowania pracowników.

 • Nadzór projektu – metody sieciowe

W trakcie zajęć, omawiana jest m.in. klasyczna metoda zarządzania projektami (Prince2). Po ukończeniu warsztatu, uczestnicy będą potrafili samodzielnie zdecydować, który projekt w firmie powinien być zarządzany przy wykorzystaniu tradycyjnej metody, monitorować postęp prac w prowadzonym projekcie, a także skutecznie zarządzać zmianami.

 

 • Agile Project Management

Ukończenie tego modułu to skuteczny sposób, aby nauczyć się samodzielnie wdrażać Agile PM w swojej firmie, stosować podejście Agile w prowadzonych projektach oraz wykorzystywać narzędzia Agile, efektywnie łącząc je z metodami klasycznymi.

Warsztaty z zarządzania projektami – korzyści

Po ukończeniu wszystkich modułów przewidzianych w ramach warsztatów z zarządzania projektami, uczestnicy będą potrafili m.in.:

 • samodzielnie zarządzać prowadzonymi projektami bez względu na ich skalę czy stopień złożoności;
 • umiejętnie zarządzać poszczególnymi zadaniami w projektach;
 • realizować harmonogramy zgodnie z założonymi terminami i w ramach ustalonych budżetów;
 • dobierać odpowiednie style zarządzania zespołami projektowymi, w zależności od przyjętej metodyki zarządzania samym projektem;
 • przygotowywać i nadzorować projekty metodą CCPM;
 • szacować koszty oraz przychody każdego projektu za pomocą najbardziej zaawansowanych metod i wskaźników;
 • wdrożyć w swojej firmie Agile PM;
 • samodzielnie zbudować Biuro Projektów.

 

Warsztaty z zarządzania projektami są więc idealnym rozwiązaniem zarówno dla początkujących kierowników projektów, którzy dzięki zdobytej wiedzy mogą uniknąć wielu problemów związanych z prowadzonym projektem. W przypadku doświadczonych kierowników natomiast, warsztaty stanowią doskonały sposób na poznanie nowatorskich narzędzi, które wspierają zarządzanie zaawansowanymi projektami w wielu firmach i branżach, dzięki czemu będą mogli sami sprawniej prowadzić własne projekty.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. LeslieAnn  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: