Warszawski Startup Weekend - promocyjne ceny biletów dla Czytelników DI

PATRONAT MEDIALNY 12-04-2011, 13:06

Pierwszy w Polsce Startup Weekend odbędzie się już w połowie maja w Warszawie. Jest to impreza o międzynarodowym formacie. Co weekend odbywa się od kilku do kilkunastu imprez z tej serii w różnych miastach naszego globu. Dla Czytelników Dziennika Internautów mamy 10 kuponów z 25-procentową zniżką na zakup biletu wstępu na imprezę. Warto się pospieszyć, bo zniżka obowiązuje tylko do północy 13 kwietnia br.

Startup Weekend Warsaw

Okazji do pozyskania środków na rozwój dla internetowych startupów jest w Polsce bardzo wiele. Organizowane są liczne spotkania, campy pozwalające się zaprezentować czy całe szkoły dla młodych przedsiębiorców. Jednak każdy startup zaczyna od pomysłu, który samemu często ciężko zweryfikować. Czasem są chęci i umiejętności, a pomysłu brak. Radą na to będzie pierwszy w Polsce Warszawski Startup Weekend.

Startup Weekend odbywa się co weekend w kilku czasem kilkunastu różnych miastach naszego globu. Celem tego 54-godzinnego spotkania jest stworzenie fundamentów startupu, pozyskanie partnerów w postaci programisty, grafika czy marketingowca oraz - co chyba najważniejsze - zweryfikowanie, co rynek myśli o naszym pomyśle. Od piątkowego popołudnia po niedzielną noc uczestnicy rozwijają się, uczą się organizować prace w grupie, rozwijają swoje pomysły pod okiem mentorów.

Zgodnie z ideą imprezy organizatorzy przewidują nie więcej niż 100 uczestników. Wśród nich powinni się znaleźć developerzy, specjaliści od marketingu, użyteczności, komunikacji oraz graficy.

Między 13 a 15 maja br. odbędzie się pierwszy Startup Weekend w Warszawie. Organizatorem i pomysłodawcą przeniesienia imprezy na polski grunt jest UBIK Business Consulting, a głównym patronem medialnym Antyweb.pl. Dziennik Internautów także miał zaszczyt objęcia patronatu medialnego nad tym wydarzeniem. Wśród sponsorów warszawskiej edycji będzie między innymi Microsoft oraz HackFwd.

Pierwszego dnia imprezy odbędą się prelekcje zaproszonych gości. W warszawskiej edycji Startup Weekend o swoich doświadczeniach biznesowych opowiedzą Mercel Hollerbach z efamous, David Bizer z HackFwd oraz John Lunn z PayPal.

Następnie odbędą się prezentacje projektów, z którymi przychodzą uczestnicy. Każdy ma tylko 90 sekund na zaprezentowanie swojego pomysłu i przekonanie do niego innych uczestników. Po zakończeniu prezentacji przystępuje się do tworzenia grup. Aby dany projekt był rozwijany przez weekend, grupa musi mieć minimum trzech uczestników, czyli pomysłodawca musi pozyskać do swojego projektu jeszcze minimum 2 osoby. Jeżeli pomysłodawcą jest np. specjalista od marketingu, wskazane jest, aby pozyskał developera oraz grafika. Aby wspomóc integrację, po zakończeniu oficjalnej części organizatorzy przewidują małą imprezę :)

Od sobotniego poranka zaczyna się magia! Sformowane drużyny przystępują do działania. Mają cały dzień, aby przygotować plan rozwoju projektu i zacząć wdrażać go w życie. Co więcej, przez cały czas mogą się konsultować z obecnymi na sali mentorami. Taką samą możliwość mają także w niedzielę, jednak tylko do godziny 15, kiedy to nastąpi rozliczenie grup z pracy. Każda grupa będzie miała okazję zaprezentować swój pomysł i powalczyć o miano najlepszego projektu pierwszego Warsaw Startup Weekend.

Lista mentorów jest cały czas otwarta, podobnie jak lista jury. Wiadomo, że planowane są liczne atrakcje dodatkowe, jak np. mini-szkolenie „Jak przygotować dobrą prezentację”. Niebawem ruszy także strona imprezy, na której będzie można się zapisać i zapoznać ze składem jury czy listą mentorów.

Uczestnictwo w Startup Weekend jest płatne (49 euro bilet normalny i 29 euro studencki). W ramach opłaty uczestnicy otrzymują miejsce do pracy na 54 godziny, stały dostęp do internetu, merytoryczną opiekę mentorów, wyżywienie oraz napoje. 

Dla Czytelników Dziennika Internautów mamy 10 kuponów z 25-procentową zniżką na bilet wejściowy. Kupon ważny jest tylko od 12.04.2011 do 13.04.2011 (23:59).

Aby skorzystać ze zniżki, należy udać się na stronę rejestracji na Warsaw Startup Weekend, a następnie, po wybraniu rodzaju biletu, należy kliknąć w link Enter Discount Code (w prawym dolnym rogu, nad przyciskiem Order Now) i po ukazaniu się pola formularza wprowadzić poniższy kod

DIXMAN130983

po czym kliknąć przycisk Order Now.

 

Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w Warszawskim Startup Weekend!


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy