Warszawa z Linuksem

21-01-2006, 12:06

W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie po raz czwarty odbędzie się zlot miłośników wolnego oprogramowania. Tegoroczna Warszawska Impreza Linuksowa według organizatorów posiadać będzie dwa wymiary: integracyjno-edukacyjny oraz ekonomiczno-polityczny.

WIL to przede wszystkim możliwość uczestniczenia w licznych wykładach, prezentacjach i szkoleniach. Z drugiej strony, jak żartobliwie twierdzą organizatorzy, impreza ma stanowić przeciwwagę dla planowanej na początek lutego wizyty w Polsce Billa Gatesa, prezesa rady nadzorczej korporacji Microsoft.

Organizowane w ramach imprezy warsztaty są bezpłatnie. Warto również podkreślić, że niezależnie od umiejętności każdy znajdzie coś dla siebie - prelekcje prowadzone będą zarówno pod kątem zaawansowanych użytkowników systemu Linux, jak i tych, którzy w świecie pingwina stawiają dopiero pierwsze kroczki.

Uczestnik spotkania będzie mógł m.in. poszerzyć swoją wiedzę o umiejętność instalacji dystrybucji, kompilacji linuksowego jądra, obsługi bootloadera GRUB, wykorzystania biblioteki QT, czy pracy z konsolą.

Dodatkowo przewidziane zostało przeprowadzenie konkursu z nagrodami i pogadanka dot. problemów wolnego oprogramowania w sektorze publicznym oraz... wizyty Billa Gatesa w Polsce.

Niestety, osoby, które chcą wziąć udział w darmowych szkoleniach muszą posiadać status zarejestrowanego użytkownika systemu Aurox, a ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, o uczestniczeniu w warsztatach decydować będzie ...kolejność przybycia (!).

Impreza odbędzie się 28 stycznia 2006 roku w godzinach 11:00 - 14:00. Organizatorem jest Wydawnictwo SOFTWARE (Linux +).


Cieszą coraz liczniejsze spotkania poświęcone oprogramowaniu Open Source, szkoda tylko, że organizatorzy nie zadbali o choćby podstawowy system rejestracji uczestników -- dzięki temu wiele osób na pewno uniknęłoby nie tylko wyścigu z czasem ale i stresu z tym związanego. Bill Gates, na pewno nie kazałby ludziom prześcigać się w drzwiach do sali konferencyjnej...

Źródło: Aurox
Tematy pokrewne:  

tag warsztatytag Warszawatag Linux
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031