Walutomat: Wartość wymiany sięga 0,5 mln złotych dziennie

20-02-2010, 20:49

Umożliwiający wymianę walut bez pośredników serwis Walutomat.pl szybko zyskuje na popularności. Internauci dokonali na nim transakcji o wartości ponad 10 milionów złotych.

Działający zaledwie od listopada 2009 roku serwis Walutomat.pl przyciągnął uwagę internautów. Społecznościowe udzielanie pożyczek się nie przyjęło, z wymianą walut może być jednak inaczej. Serwis umożliwia dokonywanie transakcji na rynku walutowym po kursie średnim obowiązującym w dniu zawarcia transakcji - obniża to koszty o około 2-3 procent. W przypadku wymiany większych kwot oszczędności mogą być spore. Spread dotyka przede wszystkim osoby zaciągające zobowiązania w walutach obcych.

>> Czytaj więcej: Społecznościowa wymiana walut się przyjmie? 

Sonda
Społecznościowa wymiana walut się przyjmie?
  • Tak
  • Nie
  • Nie interesuje mnie to
wyniki  komentarze

W pierwszym kwartale działania serwisu 3200 zarejestrowanych użytkowników dokonało łącznie 5100 transakcji. Dziennie wymienia się waluty o wartości nawet pół miliona złotych. Łączna wartość wymiany przekroczyła już 10 milionów złotych. W Walutomacie wymieniać można obecnie euro, dolary amerykańskie, franki szwajcarskie oraz funty brytyjskie. Większość korzystających z niego to osoby fizyczne zarabiające w obcych walutach, a także importerzy z Chin.

Rośnie także rzesza osób wymieniających funty - to z kolei głównie emigranci mieszkający na Wyspach Brytyjskich. Serwis liczy także na liczną rzeszę kredytobiorców, spłacających swoje zobowiązania hipoteczne we frankach szwajcarskich.

Serwis nie pobiera obecnie opłat, ich wprowadzenie jest jednak tylko kwestią czasu. W planach jest także poszerzenie listy walut, którymi można handlować, a także zwiększenie liczby banków oferujących darmowe przelewy.


Źródło: Walutomat.pl, Dziennik Internautów
Tematy pokrewne:  

tag walutytag Walutomat.pl
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy