Wakacje w mieście – w jaki sposób najefektywniej spożytkować czas spędzony w Warszawie?

19-06-2018, 09:17

Wakacje w Warszawie, nawet najkrótsze, mogą przynieść wiele radości, jeśli tylko spożytkujesz czas w należyty sposób. Jak to zrobić? Odwiedź kilkanaście najważniejszych miejsc w mieście, przeznacz kilka dni na aktywny odpoczynek oraz spędź parę godzin w teatrze, kinie czy filharmonii, aby połączyć przyjemne z pożytecznym.

Miejsc do zwiedzania jest mnóstwo, dlatego warto już wcześniej wybrać te, które najbardziej Cię interesują. Zaopatrz się w mapę miasta, przewodnik z różnymi atrakcjami turystycznymi i potrzebne aplikacje na smartfona, ułatwiające przemieszczanie się po mieście. Nieodzowny jest oczywiście dobry humor.

Na Twojej osobistej mapie powinno znaleźć się na pewno Stare Miasto. Możesz zwiedzić je pieszo, ale też staromiejską kolejką z przewodnikiem, który opowie w ciekawy sposób o mijanych miejscach i zabytkach. Przejazd urokliwymi uliczkami rikszą lub dorożką to również ciekawy sposób na poznanie zaułków Starego Miasta. Co watro tu zobaczyć? Przede wszystkim Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, uroczy trójkątny placyk tzw. Kanonia na tyłach Archikatedry św. Jana i priorytetowo Rynek Starego Miasta, gdzie znajdują się stare kamienice i przytulne kawiarenki.

Z Rynku można dojść do Barbakanu ulicą Nowomiejską. To interesująca, zabytkowa budowla stanowiąca kiedyś umocnienie bramy miejskiej, zbudowany w połowie XVI w. jako część fortyfikacji obronnej. Klimat tego miejsca jest niesamowity i można tu spędzić trochę więcej czasu.

Być w Warszawie i  nie zobaczyć najpiękniejszego Pałacu barokowego w mieście, byłoby grzechem. Wzniesiony w latach 1677-1683 wedle projektu Tylmana z Gameran. Można zobaczyć na budowli ciekawe  kompozycje rzeźbiarskie ilustrujące legendarną historię Marka Waleriusza, prawdopodobnego przodka rodu Krasińskich, wodza rzymskiego.
Warto też zajść na Krakowskie Przedmieście, historyczną i reprezentatywną ulicę Traktu Królewskiego. Przechadzając się ulicami tego okręgu zabytkowe kamienice, kościół św. Anny, pomnik A. Mickiewicza dłuta Cypriana Godebskiego, Pałac Prezydencki.

Oczywiście, koniecznie trzeba zobaczyć Królewskie Łazienki, Pałac Kultury i Nauki, Zamek, Ogród Saski i oczywiście wybrać się na Nowe Miasto. W poruszaniu się pomiędzy poszczególnymi miejscami może być pomocny rower miejski, który wypożyczysz w jednej z kilku wypożyczalni. Warto też skorzystać z miejskiej sieci autobusów czy tramwajów. Możesz też od czasu do czasu skorzystać z metra, dzięki któremu w błyskawicznym tempie znajdziesz się np. na Pradze czy na Młocinach. Metro łączy dwa brzegi Wisły oraz północną i południową Warszawę. Alternatywą jest także sieć taksówek, które zawsze zawiozą na miejsce i na czas. Spisz sobie kilak numerów firm przewozowych, które odszukasz najprościej wpisując w wyszukiwarkę frazę „taxi Warszawa”.

Oprócz zwiedzania, w wakacje trzeba też troszkę zaszaleć. Atrakcji proponowanych przez Warszawę jest multum, dlatego nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem tych najciekawszych dla siebie. Latem od czerwca do sierpnia odbywa się np. Letni Festiwal Pieśni Kompozytorów Polskich w sali koncertowej Muzeum Ignacego Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego, natomiast 23. czerwca odbywają się tzw. Wianki Festyn Plenerowy na Podzamczu i bulwarach nadwiślańskich. Są to koncerty, pokazy, puszczanie wianków na Wiśle, pokazy sztucznych ogni itp. Od czerwca do września w Warszawie ma miejsce Międzynarodowe Biennale Plakatu – to prestiżowa impreza o światowej randze. W lipcu i sierpniu organizowany jest też Międzynarodowy Festiwal „Sztuka Ulicy”, czyli Festiwal teatrów ulicznych (pokazy w parkach, na skwerach i placach). W tych samych miesiącach odbywa się także Międzynarodowy Letni Festiwal „Jazz na Starówce” oraz Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej w Wilanowie.

Spróbuj wśród tysiąca odwiedzanych miejsc wygospodarować też chwile na odpoczynek na brzegu Wisły, czy w licznych parkach, pełnych kwiatów i śpiewu ptaków. Łazienki, Park Młociński, Ogród Krasińskich, Park Wilanowski i wielu wielu innych, zachęcających do przyjemnego chilloutu.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. inFakt
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Serwisy specjalne: