W Wielkopolsce będą transmisje telewizyjne 3D

26-08-2010, 16:06

Inotel potwierdził gotowość do nadawania transmisji telewizyjnych w technologii 3D. To już tylko kwestia czasu, kiedy standard 3DTV na stałe zagości w naszych domach - twierdzi Jacek Augustyniak, odpowiadający za rozwój programowy sieci Inotel.

Transmisje w 3D, dotąd spotykane przede wszystkim na ekranach kinowych, to nowy wymiar telewizyjnej rozrywki. Według danych Inotela dostępność sygnału 3D w domach będzie ofertowym hitem determinującym wybór operatora telekomunikacyjnego.

>> Czytaj też: CNN pokazało wywiad z hologramem 3D (wideo)

Sonda
Jakie szanse ma telewizja 3D w Polsce?
  • Bardzo duże
  • Duże
  • Małe
  • Trudno w tej chwili wyrokować
wyniki  komentarze

Kanały, których programy emitowane są w trójwymiarze, opierają się na czterech technologiach, z czego trzy wymagają wyposażenia w specjalne okulary. Jak mówią technicy z Inotela, czwarty model ma małe szanse na przyjęcie, ponieważ wymaga od widza utrzymywania nieruchomej, zatem dość niewygodnej pozycji w czasie seansu.

Pozostałe technologie różnią się wykorzystanym sprzętem. Najgorszą jakość dostarczą okulary dwukolorowe - z zieloną i czerwoną szybką. Z kolei na doskonałą wizję możemy liczyć, wykorzystując okulary polaryzacyjne oraz migawkowe, które synchronizują się z emitowanym obrazem.

- Zarówno sieć światłowodowa, jak i oferowany przez nas sprzęt dekodujący są w pełni przystosowane i gotowe do rozpoczęcia nadawania transmisji w technologii 3D - zapewnia Jacek Augustyniak z Inotel.

>> Czytaj też: Technologie 3D gorsze dla wzroku?

Do tej pory telewizyjne transmisje 3D oglądnąć mogli mieszkańcy zaledwie kilku krajów europejskich, w tym m.in. Wielkiej Brytanii i Niemczech. W polskiej telewizji pierwsza emisja w tej technologii odbyła się w maju 2010 r.

Z oferty Inotela będą mogli skorzystać mieszkańcy Wielkopolski - Poznania, Gniezna, Obornik, Swarzędza, Jarocina oraz Koziegłów.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031