W Warszawie ruszył cykl spotkań entuzjastów języka programowania JavaScript

03-10-2014, 09:11

JavaScript to język internetu. Dzięki niemu istnieją wszystkie nowoczesne strony i aplikacje WWW. W ostatnich latach obserwujemy ogromny rozwój tej branży. WarsawJS to społeczność integrująca warszawskich profesjonalistów i entuzjastów branży IT, której celem jest wymiana wiedzy i doświadczeń w pracy z JavaScript.

WarsawJS

– Sieć się zmienia, aplikacje są szybsze, bardziej funkcjonalne, ciekawsze. JavaScript jest motorem tych zmian i rozprzestrzenia się również poza granice przeglądarki internetowej. Jest obecny w smartfonach, tabletach, smart tv, zegarkach, a nawet grach! Dla nas to wspaniały temat do dyskusji. Właśnie dlatego powstało WarsawJS – komentuje Marcin Cimaszewski, pomysłodawca i współorganizator spotkań.

Celem WarsawJS jest integracja środowiska programistów. W krótkich prezentacjach prelegenci dzielą się informacjami o projektach, testach czy wdrożeniach, inspirując oraz zachęcając do wspólnej analizy i poszukiwania nowych rozwiązań. Formuła spotkań jest półformalna.

– Spotkania są otwarte i darmowe. Zapraszamy wszystkich profesjonalistów i entuzjastów którzy mogą do nas dotrzeć. Staramy się, by szeroki wybór tematów zachęcał osoby o różnych specjalizacjach. Tym samym nie mamy modelowego odbiorcy. Najważniejsza jest otwartość uczestników i chęć dzielenia się wiedzą. Tym, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w spotkaniu, udostępniamy wideorelację na żywo – zapewnia Krzysztof Modras, współorganizator.

Pierwsze spotkanie WarsawJS odbyło się w połowie września. Informacje o kolejnych będą się pojawiać na stronie www.meetup.com/WarsawJS oraz na fanpage'u wydarzenia: www.facebook.com/warsawjs.


Tematy pokrewne:  

tag Warszawatag WarsawJStag spotkaniatag JavaScript
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930