W walce ze smogiem

22-12-2017, 19:25

Od kilku lat każda zima upływa nam pod hasłem zanieczyszczenia powietrza i wszechobecnego smogu. Nie pomagają starania gmin ani apele do mieszkańców, by zwracali uwagę, co „wrzucają do pieca”, a z drugiej strony cały czas niska jest jest w nas świadomość ekologiczna oraz wiedza na temat tego, w jaki sposób szkodliwe substancje, które wdychamy, wpływają na nasz organizm. Poza toksynami coraz większym problemem stają się alergie wziewne, z którymi ciężko sobie poradzić. Dlatego właśnie coraz więcej osób decyduje się na oczyszczacze powietrza, które w pewien sposób poprawiają jakość oddychania w domu.

smog plant purifierNa czym polega działanie oczyszczacza?

Profesjonalny sprzęt https://www.airnaturel.pl to przenośne urządzenie, które postawione w mieszkaniu jest w stanie znacząco poprawić jakość powietrza. Dzięki różnego rodzaju filtrom i innym funkcjom są w stanie poprawić stan zdrowia alergików, ale również walczyć ze smogiem czy też dymem papierosowym, czyli z toksynami, którymi jesteśmy bardzo często otaczani. Dobry sprzęt pozbawi powietrze kurzu, roztoczy czy zarodników pleśni i nawet brzydkich zapachów. A to czyni mieszkanie bardziej przyjaznym, szczególnie gdy dbamy o zdrowie, mieszkania z nami małe dzieci lub osoby starsze oraz astmatycy.

Wybierając odpowiedni sprzęt powinniśmy zwrócić uwagę na system czujników, który sprawdza jakość powietrza. Przy oczyszczaniu sprawdzą się filtry węglowe oraz generatory jonów. Warto zwrócić uwagę również na system nawilżania powietrza i tryb nocny.

 

Sprawdź, czym oddychasz

W Internecie można znaleźć mapy smogowe, które pokazują miejsca, gdzie powietrze jest najgorszej jakości. Na rynku dostępne są również urządzenia, które pokazują obecność szkodliwych substancji, a nowoczesne aplikacje w smartfonach potrafią również wskazać ich ilość. Dobry oczyszczacz, który postawimy w mieszkaniu poprzez system czujników dostosowuje tryb pracy do jakości powietrza i w ten sposób niejako samodzielnie monitoruje to, czym oddychamy. Taki czujnik wychwytuje zarówno ilość kurzu, jak i temperaturę, wilgotność czy nawet nieprzyjemne zapachy. Jeśli normy zostają w jakikolwiek sposób przekroczone, urządzenie będzie zwiększało swoją moc aż do momentu uzyskania odpowiednich parametrów.

Samo oczyszczanie odbywa się dzięki profesjonalnym filtrom węglowym. Niebezpieczne związki w pewien sposób „przyczepiają się” do węgla aktywnego i pozostają na filtrze. To idealny i całkowicie bezpieczny dla nas mechanizm oczyszczający powietrze nawet ze szkodliwych związków chemicznych. Dodatkowo warto zadbać o jonizację i nawilżanie. Dzięki temu mamy wpływ na to, czym oddychamy. Przynajmniej we własnym mieszkaniu.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.