W trosce o doskonały wzrok

02-07-2018, 08:37

Nie ulega wątpliwości, że ze względu na styl życia, konieczność pracy przy komputerze oraz zmiany cywilizacyjne coraz więcej osób jest zmuszonych nosić okulary, by wyrównać różnego rodzaju wady wzroku. Nieinwazyjną alternatywą są modne i nowoczesne soczewki kontaktowe. Te stały się niemalże rewolucją w korekcji wad i doskonale zastępują okulary oraz są niezastąpione przy różnego rodzaju zabiegach. Poza tym od kilku lat są ciekawą alternatywą dla tych, którzy chcą zmienić kolor oczu lub też kształt źrenic.

mat partnera

Jak dopasować soczewki?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów soczewek, ale warto pamiętać, że pierwszy kontakt z nimi najlepiej mieć w gabinecie lekarskim. Takie dopasowanie wymaga bowiem badań i bardzo precyzyjnego określenia wady wzroku. Specjaliści podkreślają, że siła soczewki powinna być słabsza niż tradycyjnych szkieł. Poza tym okulista ustala również promień krzywizny rogówki. A ten parametr jest odpowiedzialny za to, by soczewki https://www.soczewki365.pl/ po prostu wygodnie „leżały”. Dla laika wizyta w gabinecie to również lekcja poprawnego zakładania i ściągania oraz odpowiedniego dbania o higienę. Ten aspekt jest szczególnie istotny, bowiem różnego rodzaju zabrudzenia, pyłki czy też uszkodzenia mogą podrażniać delikatną tkankę oka i wywoływać stany zapalne, a wtedy noszenie soczewek nie będzie ani bezpieczne ani wygodne.

Wygoda, prostota, estetyka i swoboda

Soczewki kontaktowe mają wiele zalet, ale wymagają również trochę wprawy i zachowania czystości oraz nawilżania oczu. Na rynku można znaleźć wiele różnych rodzajów, które wpisują się w nasz styl życia, w to, czy chcemy nosić soczewki codziennie czy okazjonalnie, no i oczywiście, jakie materiały oko będzie najlepiej tolerować. Najpopularniejszy podział oparty jest o różne kryteria. Ze względu na materiał znajdziemy soczewki twarde wykonane ze szkła organicznego polimetakrylanu metylu. Obecnie są wykorzystywane, gdy miękkie odpowiedniki nie mogą być zastosowane do korekcji wzroku. Te są wykonane z komfortowych materiałów i charakteryzują się wysoką przepuszczalnością tlenu. Przede wszystkim znajdziemy miękkie soczewki hydrożelowe oraz silikonowo-hydrożelowe. Poza tym warto zwrócić uwagę na czas noszenia. Poza soczewkami jednodniowymi, które po zdjęciu z oka po prostu się wyrzuca, znajdziemy również te wielokrotnego użytku. Produkty dwutygodniowe, miesięczne czy trzymiesięczne wymagają już pielęgnacji, kontroli, czy nie zostały uszkodzone oraz przestrzegania zaleconego okresu przydatności. Dostępne są w tej kategorii nawet soczewki roczne, ale coraz rzadziej są zalecane przez specjalistów.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: