W kwietniu ruszy pierwsza edycja programu Founder Institute Warsaw

PATRONAT MEDIALNY 28-02-2013, 10:55

15 kwietnia rozpoczną się pierwsze zajęcia, w trakcie których osoby chętne do założenia firmy przejdą gruntowe szkolenie z prowadzenia biznesu. Osoby zainteresowane programem zapraszamy na bezpłatne wydarzenie Startup Pitch Bootcamp, które odbędzie się 4 marca.

Na spotkaniu poza prezentacją szczegółów programu Founder Institute i prezentacji mentorów - Jakuba Domerackiego i Pawła Szydziaka reprezentujących fundusz Idea Box - uczestnicy dowiedzą się, jak należy prezentować swój pomysł przed inwestorem oraz poznają prawne elementy nieodłącznie związane z prowadzeniem projektów technologicznych. Obowiązuje tylko rejestracja: http://fi.co/e/2681

Spotkanie odbędzie się w AIP BusinessLink przy ul. Mokotowskiej 1, na 12 piętrze Zebra Tower.

Przez kolejnych piętnaście tygodni chętni do udziału w programie Founder Institute przejdą trzy etapy związane z realizacją marzeń o własnym przedsiębiorstwie: Idea (Pomysł), Business (Rozwijanie Biznesu) i Launch (Start). Pierwszy zakłada pracę nad pomysłem, nazwą, analizą podobnych projektów na świecie oraz wizją. Drugi przewiduje wsparcie uczestników pod kątem prawnym w zakresie uruchomienia firmy, wypracowania modelu biznesowego czy poszukiwania współzałożycieli lub pracowników. Ostatni dedykowany jest promocji produktu, jak go prezentować na wydarzeniach branżowych czy przed inwestorami. Każda z tych trzech ścieżek zakończona zostanie oceną mentorów z dotychczasowych postępów.

Ten sam program realizowany jest w 38 krajach i pomógł w powstaniu już ponad 700 firm technologicznych na całym świecie.

Sprawdzony model zakładający spotkania w każdy poniedziałek po godzinie 18:30 sprzyja regularnej pracy nad projektem. Wsparcie i doradztwo mentorów będących najczęściej twórcami istniejącymi już i dobrze prosperujących firm z przyszłymi przedsiębiorcami, zwiększa szanse na sukces rynkowy nowych przedsięwzięć.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą w dalszym ciągu aplikować. Koszt opłaty rekrutacyjnej wyniesie 50 USD, a całego czteromiesięcznego programu - 800 USD.

Więcej o programie: http://fi.co/curriculum


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031