W końcu rodzic z dzieckiem może uczyć się programowania!

26-09-2016, 07:27

"Kiedy przeciętny rodzic słyszy słowo programowanie to od razu robi krok wstecz. Mówi, że to trudne i dla wybranych. A my mówimy pamiętasz dywan z drogami? To teraz podłącz go do komputera i baw się jak kiedyś, programując dosłownie przy okazji! I to działa" – tak o zabawce dla małych i dużych, Inteligentne Miasto, mówi autor, Sebastian Szczepański. Projekt właśnie wystartował na wspieram.to.

inteligentne miasta gra

"Inteligentne Miasto" to zabawa w budowanie i sterowanie miastem dla dzieci w wieku 4-12 lat, która pierwotnie powstała na potrzeby warsztatów edukacyjnych "Cyfrowi Wynalazcy". To coraz częstsza chęć jednoczesnej nauki rodzica z dzieckiem skłoniła ich do myślenia o rozpoczęciu produkcji. Jego twórcy rozpoczęli właśnie zbiórkę funduszy na portalu wspieram.to.

 

inteligentne miasto gra

Bawiąc się w Inteligentne Miasto dzieci budują siatkę ulic i uzupełniają ją o charakterystyczne elementy infrastruktury, takie jak światła, latarnie czy szlabany, którymi następnie sterują za pomocą komputera. Nauka jest tu dosłownie "przy okazji" – podkreślają twórcy.

 

inteligentne miasto gra

 

W serwisie Wspieram.to ruszyła właśnie zbiórka na projekt "Inteligentne Miasto" z wyznaczonym celem 50 tys. zł jednak twórcy równocześnie liczą, że będzie to okazja do znalezienia inwestorów i dystrybutorów.

W ramach zbiórki, wśród różnych stopni nagród można m.in. zapisać siebie i dziecko na godzinne warsztaty, które pozwolą samodzielnie przetestować zabawkę, zakupić zestaw w niższej niż rynkowa cenie 299 zł z dostawą w maju 2017 czy zamówić limitowaną edycję z drukarki 3D dostępną już na święta.

A Ty jak myślisz, czy nauka programowania w takim wieku to dobry pomysł?

Jeśli podoba Ci się idea, możesz wesprzeć projekt na wspieram.to

inteligentne miasta gra


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031