W jakiej fundacji założyć subkonto?

02-04-2019, 12:02

Każda osoba z niepełnosprawnością lub przewlekle chora, a także rodzina osoby, która wymaga opieki, wie najlepiej, jak duże są koszty utrzymania i leczenia. Wyjazdy do lekarza, leki, niezbędny sprzęt, wykupienie turnusu rehabilitacyjnego lub zabiegu, który przyniesie ulgę i nadzieję na odzyskanie zdrowia, liczone są w tysiącach złotych miesięcznie. Tymczasem chorzy nie zawsze mogą pracować i finansować z własnych środków tak kosztowne zakupy, a w takim przypadku liczy się pomoc dobrych ludzi, którzy wpłacają pieniądze na subkonto Podopiecznego fundacji.

Jak zbierać pieniądze na leczenie?

Każda zbiórka pieniędzy musi być legalna od strony prawnej i podatkowej, a pieniądze podczas niej zebrane muszą zostać przeznaczone na leczenie i podniesienie komfortu życia osoby z niepełnosprawnością lub przewlekle chorej. Za pomocą subkonta w Organizacji Pożytku Publicznego można zbierać środki pochodzące z 1% podatku oraz z wpłat od osób prywatnych i firm, a następnie elastycznie nimi dysponować. Środki zebrane w ten sposób są zawsze wydawane zgodnie z prawem i pod kontrolą fundacji, dlatego zbiórki za pomocą subkonta są bezpieczne także dla osób, które chcą wspomóc Podopiecznego fundacji.

dłonie

Co to jest subkonto?

Podopieczny fundacji może mieć własny, indywidualny identyfikator, dzięki któremu będzie w wygodny sposób zbierać pieniądze na swoje leczenie i rehabilitację. Zgromadzone środki mogą pokryć koszty leczenia, transportu, wykupienia leków, sprzętu rehabilitacyjnego, zabiegów, turnusów rehabilitacyjne, ale także wydatki życia codziennego. Trafiają one na jedno ogólne oficjalne konto fundacji w banku, jednak ze wskazaniem na konkretną, wybraną osobę.

Pieniądze są na bieżąco księgowane, a każdy Beneficjent ma prawo do wglądu w stan swojego subkonta i może wnioskować o przeznaczenie zgromadzonych środków na konkretny cel. Subkonto jest niezastąpione nie tylko podczas zbiórek darowizn, ale także w ramach zbierania środków z 1% podatku. Ten, jakże pomocny i ważny 1% podatku, można zbierać tylko za pośrednictwem fundacji. Zwykle osoba, która chciałaby założyć subkonto, a to można zrobić tylko w ramach fundacji, trafia pod skrzydła organizacji, która ukierunkowała swoja pomoc na wybraną grupę. Przykładem może być Fundacja AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, która od ponad dekady wspomaga osoby dorosłe i dzieci z niepełnosprawnością oraz ciężko chore.

Dowiedz się więcej o subkontach w fundacji: https://fundacjaavalon.pl/poradnik_subkonto/co_to_jest_subkonto.html

Subkonto w Fundacji AVALON

Warto zastanowić się nad tym, w jakiej fundacji konto założyć. Fundacja AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym zapewnia świetny kontakt i szybkie załatwienie formalności nie tylko związanych z samym procesem zakładania subkonta, ale także rozpatrywaniem wniosków o dofinansowanie i zwrotem kosztów. Pośredniczy też w kontaktach między Urzędem Skarbowym a odbiorcami środków, dzięki czemu nie trzeba się obawiać pomyłek i negatywnych konsekwencji prowadzenia zbiórki.

Zalety subkonta w Fundacji AVALON

Udogodnieniem dla podopiecznych Fundacji AVALON jest dostęp do subkonta za pomocą strony internetowej. Fundacja ponadto niesie pomoc w zakresie marketingu i rozpowszechniania informacji o zbiórce także, gdy chodzi o projektowanie i drukowanie darmowych ulotek. Każdy Podopieczny ma swój indywidualny profil na stronie internetowej Fundacji AVALON i otrzymuje comiesięczny wyciąg, na którym widać wszelkie wpłaty i wypłaty z subkonta. Pieniądze można zbierać za pośrednictwem wielu portali i stron, które specjalizują się w rozpowszechnianiu informacji o zbiórkach. Chlubą Fundacji Avalon jest zespół, który zawsze odpowiada na maile, kontaktuje się telefonicznie z Podopiecznymi, szybko przesyła niezbędne informacje i rozpatruje wnioski oraz jest do dyspozycji także w biurze Fundacji.

jak założyć subkonto - ikonografika

Prosty proces zakładania subkonta, szybka refundacja

Sam proces i formalności związane z zakładaniem subkonta w Fundacji AVALON zostały ograniczone do minimum. Aby dopełnić formalności, trzeba oczywiście zgłosić się do samej Fundacji. Nie jest to trudne i można to zrobić z każdej części naszego kraju: mailowo, telefonicznie, przez formularz na stronie internetowej lub przyjść osobiście do biura. Warto zabrać ze sobą dokumenty dotyczące stanu zdrowia lub orzeczenie o niepełnosprawności. Niezbędne będą także podpisane dokumenty pobrane ze strony: Porozumienie i Regulamin i w przypadku osoby nieletniej lub bez pełni praw, dokumenty świadczące o możliwości reprezentowania danego Podopiecznego.

Całą listę dokumentów na pewno poda pracownik Fundacji już podczas pierwszego kontaktu. Weryfikacja dostarczonej dokumentacji trwa zaledwie 3 dni i już po tym czasie można mieć własne subkonto. Numer do zbiórek można wykorzystać podczas informowania znajomych, rodziny, bliskich przyjaciół, a także innych osób chcących pomóc. Powinien się on znaleźć na ulotkach czy banerach w mediach społecznościowych.

Każda złotówka, która wpłynie na konto Fundacji, ale będzie opatrzona indywidualnym numerem subkonta, zostanie przeznaczona na dofinansowanie wydatków właściciela subkonta. Aby skorzystać z zebranych na subkoncie środków, trzeba wysłać do Fundacji wniosek i dokumenty, które świadczą o poniesionych lub koniecznych do poniesienia kosztach. Taki wniosek jest rozpatrywany szybko, bo w 3 dni. Wydatki jednak zawsze muszą mieścić się w celach statutowych Fundacji AVALON, jednak nawet osoby z wyjątkowymi potrzebami mogą liczyć na szybkie ich rozliczenie.

Tutaj uzyskasz więcej informacji o zakładaniu subkonta: https://zalozsubkonto.pl/


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag subkontotag komunikat firmytag fundacja
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: