W jakich butach biegać? Nie tylko rozmiar ma znaczenie

18-03-2019, 08:34

Promocyjna cena? Aktualne trendy, moda? Co w Twoim przypadku determinuje wybór obuwia do uprawiania sportów biegowych? Przedstawiamy kilka istotnych aspektów, które należy wziąć pod uwagę, podejmując decyzję o zakupie.

mat partnera

Początek przygody z bieganiem…

Bieganie to piękny sport, którego czynne uprawianie umożliwia pokonywanie barier i przełamywanie słabości. Co nam potrzeba, by dołączyć do grona rozbieganych entuzjastów owej dyscypliny? Oprócz dozy chęci i szczypty motywacji konieczna będzie lekka, wygodna odzież i odpowiednie buty do biegania. Ich wybór nie jest tak banalny, jak mogłoby się wydawać, a zbagatelizowanie tej kwestii może mieć nieprzyjemne skutki.Za i przeciw, czyli świadoma decyzja

Zanim zdecydujesz, w których butach chcesz pokonywać kolejne kilometry, odwiedź kilka dobrych punktów, w których fachowcy rzetelnie doradzą, jakie buty będą dla Ciebie odpowiednie. Buty do biegania muszą być wygodne, nie mogą uciskać, obcierać, mają być dostosowane do wagi ciała i odpowiednie pod względem układu stopy.  Warto zainwestować w to swój czas, bo to kluczowy zakup dla początkujących biegaczy. Przyczynia się bowiem do chęci kontynuowania postanowienia oraz samego postrzegania tej dyscypliny sportu.

Stojąc przed decyzją o zakupie obuwia, należy odpowiedzieć sobie przynajmniej na kilka podstawowych pytań:

- Na jakiej nawierzchni będę biegać?

- Ile kilometrów zamierzam pokonywać w skali miesiąca?

- Czy będę biegać wyłącznie rekreacyjnie?

- Czy przygotowuję się do zawodów (sporadycznie bądź cyklicznie)?  Typ budowy stopy – pronacja? Coś było, ale…

W społeczności biegowej bardzo popularnym tematem poruszanym przy okazji zakupu butów do biegania jest aspekt pronacji lub supinacji, czyli sposobów układania się stopy na podłożu w czasie biegania.

Kilka słów w ramach wyjaśnienia:

Pronator – najczęściej występujący spośród trzech typ budowy stopy. W trakcie chodzenia lub biegania stopa układa się całą szerokością na podłożu.

Supinator – w tym przypadku podczas aktywności skrajnie obciążana jest zewnętrzna krawędź stopy.

Neutral – najbardziej optymalny układ. Tutaj podczas ruchu stopa jest obciążona równomiernie na całej szerokości i długości.

Nie masz pewności, do której grupy się zaliczasz? Wykonaj samodzielnie test wodny, odciskając mokrą stopę na kartce papieru.Buty odpowiednie do typu Twojej stopy

Dla każdego z opisanych układów stopy istnieje możliwość doboru dedykowanych butów, co jest niezmiernie ważne z punktu widzenia zapobiegania powstawania mikrourazów stawów,  a w dłuższej perspektywie – podatności na kontuzje.

Pamiętaj, by nie ulegać okazjom, kosmicznym technologiom i magicznym systemom. Przede wszystkim zaopatrz się w zdrowy rozsądek i wskazówki rzetelnych specjalistów,           a później w idealne dla siebie buty. Użytkowanie butów do biegania powinno być na tyle komfortowe, by nie skupiały one w negatywny sposób naszej uwagi podczas treningu.

Aktualnie do dyspozycji są specjalistyczne sklepy, w których personel nie składa się z przypadkowych ekspedientów, ale profesjonalnych pasjonatów sportu. Przebiegli wiele kilometrów, więc są praktykami w zakresie rozmaitego sprzętu dedykowanego tej dyscyplinie.

Więcej szczegółów znajdziesz na www.runshop.pl. Do zobaczenia na trasie!


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag butytag bieganie
To warto przeczytać


fot. peshkovRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Serwisy specjalne: