W jaki sposób zadbać o higienę jamy ustnej?

29-05-2018, 07:05

Prawidłowa higiena zapobiega powstawaniu bakterii w obrębie jamy ustnej. Stosowanie prawidłowej szczoteczki oraz specjalistycznych preparatów pozwala skutecznie chronić powierzchnię płytki nazębnej. Dzięki temu możliwe jest przeciwdziałanie przykrym konsekwencjom zdrowotnym.

Każdego dnia nasze zęby są narażone na szkodliwe działanie rozmaitych substancji i związków pochodzących z napojów oraz pożywienia. W tym celu należy zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej. Nieumiejętne usuwanie płytki nazębnej i złe oczyszczanie języka jest najczęstszą przyczyną uszkodzenia szkliwa oraz powstawania próchnicy. Ta z kolei sprzyja tworzeniu się ubytków i stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej. Ważny jest nie tylko prawidłowy sposób szczotkowania, ale również odpowiednia ochrona, która jest możliwa dzięki stosowaniu specjalistycznych produktów. Jednym z nich są płyny do higieny jamy ustnej. Pomagają one w utrzymaniu odpowiedniego Ph oraz wykazują silne działanie bakteriobójcze, co odgrywa istotną rolę w profilaktyce zapobiegania chorobom jamy ustnej. Zaletą ich stosowania jest łatwa forma aplikacji. Regularne płukanie poprawia stan dziąseł, zapobiega powstawaniu infekcji, jak również pozwala utrzymać świeży oddech. Płyny takie jak: Eludril czy Dentaid zawierają substancję zwaną chlorheksydyną. Jest ona silnym antyseptykiem, co pozwala skuteczne hamować namnażanie się bakterii. Wspomaga również walkę ze stanami zapalnymi w obrębie dziąseł, jak również całej jamy ustnej. Dzięki stosowaniu specjalistycznych płynów do płukania możemy cieszyć się zdrowymi oraz mocnymi zębami, a także świeżym oddechem. Płyny do płukania można również z powodzeniem stosować doraźnie, szczególnie w stanach zaczerwienienia oraz podrażnienia dziąseł. Skutecznie eliminują również dyskomfort powstały na skutek stosowania protezy.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. T-Mobile

fot. OracleRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: