W jaki sposób RPA może wesprzeć Twoją firmę?

25-09-2020, 10:28

Robotic Process Automation stanowi jeden z najbardziej gorących trendów we współczesnym biznesie. Firmy, które decydują się na wdrożenie RPA, natychmiast dostrzegają wymierne korzyści. Dowiedz się, w jaki sposób Robotic Process Automation może wesprzeć Twoje przedsiębiorstwo już dziś!

RPA

Oszczędność czasu pracowników biurowych

Żyjemy w epoce informacji, a ich gromadzenie i przetwarzanie stanowi esencję działania wielu biznesów. Produkty i usługi wysokiej jakości nie obronią się na rynku przy tak dużej konkurencji bez wsparcia związanego z cyfryzacją. Przedsiębiorstwa gromadzą ogrom danych na temat klientów. Aby przedstawiać im spersonalizowane oferty i lepiej trafiać do nich przez kampanie marketingowe warto przeanalizować zgromadzone dane, które pomogą wyciągać wnioski w kwestii skuteczności sprzedaży. Wszystko, co dzieje się wewnątrz biznesu wymaga także czynności natury biurokratycznej – składanie zamówień, wystawianie faktur, dokonywanie rezerwacji, sprawy księgowe.

Specjaliści, którzy powinni zajmować się ważnymi zadaniami, coraz więcej czasu spędzają przy rutynowych zajęciach. Jednak RPA może tę sytuację odmienić. Oprogramowanie jest w stanie naśladować pracę człowieka w prostych, powtarzalnych czynnościach, wymaga jedynie odpowiedniej konfiguracji. Robotic Process Automation pozwala więc na ponowne uwolnienie potencjału pracowników, co przekłada się na niebagatelną oszczędność czasu.

Dodatkowy kapitał na inwestycje i rozwój

W ten sposób praca jednego specjalisty jest warta znacznie więcej. Przedsiębiorstwo nie musi uwalniać kapitału, by tworzyć kolejne etaty, bo zakupione oprogramowanie doskonale radzi sobie z przypisanymi zadaniami. Zaoszczędzony w ten sposób kapitał, firma może przeznaczyć na inwestycje i rozwój!

Wyższe zadowolenie, czyli wyższa wydajność

Wymieniając zalety RPA nie sposób pominąć faktu, że dzięki automatyzacji – pracownicy uwolnieni od rutynowych zadań, które oprogramowanie wykonuje bezbłędnie – zyskują większą satysfakcję z wykonywanej pracy. Oznacza to wyższą wydajność, specjalizację, ale także zmniejszenie rotacji w zespole. A zalety automatyzacji nie kończą się na tych przykładach.

W jakich branżach RPA jest już powszechnie wykorzystywane? Czy rozwiązanie sprawdza się także w przypadku mniejszych przedsiębiorstw? Odpowiedzi na te pytania dostarcza artykuł dostępny pod adresem: https://craftware.pl/robotic-process-automation-o-co-tyle-szumu/.

Aby wznieść swój biznes na wyższy poziom wystarczy wybrać i zaimplementować odpowiednie oprogramowanie. Jedną z najczęściej wybieranych technologii do optymalizacji procesów jest UiPath, którą możesz wdrożyć razem z partnerem UiPath - firmą Craftware – craftware.pl.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag RPAtag Robotic Process Automationtag nols
To warto przeczytać


fot. peshkovRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Serwisy specjalne: