W domu jest dużo roboty i dużo robotów

15-06-2018, 07:13

Żyjemy w czasach, w których technologia rozwija się w zawrotnym tempie. Dzięki niej człowiek jest w stanie spełniać większość swoich marzeń, które w przeszłości były zupełnie nieosiągalne, a także dzięki pomocy wielu urządzeń zwyczajnie ułatwiać sobie życie.

mat partnera

Istnieje wiele wynalazków ostatnich czasów, bez których nie wyobrażamy sobie życia: telefony z umiejętnościami komputerów i pełnym dostępem do Internetu, telewizory, sprzęty AGD, które pomagają w prowadzeniu domu.

Chętnie korzystamy również z nowości, które pojawiają się na rynku. Nikogo już dzisiaj nie dziwi zmywarka, dzięki której oszczędzamy czas na myciu naczyń, czy pralka z funkcją suszenia, dzięki której tuż po praniu możemy założyć na siebie ubrania lub schować je do szafy. Jednak dom to przestrzeń, w której ilość pracy jest ogromna, nawet biorąc pod uwagę dzisiejsze udogodnienia sprzętowe. Dlatego producenci robotów nie ustają w tworzeniu takich, które mogą przydać się w codziennym życiu i w prowadzeniu domu. Temat jest tym ciekawszy i tym bardziej opłacalny dla producentów, że różne rodzaje gospodarstw domowych prowadzi niemal każdy człowiek na świecie, dlatego klientela na tego rodzaju produkty jest w zasadzie nieograniczona. Dodatkowo coraz więcej ludzi przywiązuje istotną wagę do wartości takich jak własny komfort, czas dla rodziny i przyjaciół, czy chociażby możliwość samorealizacji. W każdej z tych rzeczy wyręczająca nas z nierzadko uciążliwych domowych obowiązków technologia jest bardzo pomocna.

Czego zatem już dzisiaj możemy oczekiwać w naszych domach?

Odkurzacz, który sprząta bez pomocy człowieka – odkurzanie to jedna z najczęstszych czynności, jaką wykonujemy. Ten, kto dodatkowo we własnym domu posiada dzieci, psa lub kota dokładnie wie, jak ważna jest to czynność. Technologia przychodzi w tej kwestii z pomocą. Dostępne na rynku roboty odkurzające potrafią uprzątnąć podłogę bez nawet najdrobniejszej ingerencji człowieka. Posiadają funkcje mapowania, dzięki którym dokładnie wiedzą, które miejsca już sprzątały, a które wymagają jeszcze pracy. Najnowocześniejsze i najbardziej rozbudowane nie tylko odkurzą, ale również umyją za nas podłogę, po czym samodzielnie wrócą „do bazy”. Czas, który zazwyczaj poświęcamy na odkurzanie, można teraz spożytkować na przyjemniejsze czynności.

Elektroniczny pupil – jeśli mimo dostępnej technologii ułatwiającej sprzątanie posiadanie żywego zwierzęcia w domu wydaje się mało zachęcające – można zwrócić uwagę na robota, który został zaprojektowany głównie dla dzieci. Ma on za zadanie być towarzyszem zabaw, podobnie jak pies lub kot, ale jednocześnie stwarzać mniej problemów, nie wymagać wyprowadzania na spacery i wykluczyć problemy z czystością. Robot potrafi reagować na dotyk, bawić się specjalną piłeczką, którą kupujemy wraz z nim oraz podążać za użytkownikiem, omijając przy tym przeszkody. Posiada także własną osobowość, jak każde domowe zwierzę. Dzięki kompatybilności z systemami takimi jak Android czy iOS może uczestniczyć w różnych interesujących zabawach. Z pewnością będzie świetnym rozwiązaniem dla rodzin, które z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na żywego pupila.

Robot, który zastępuje swojego właściciela – porusza się na dwóch kołach, ma sylwetkę podobną do ludzkiej, wbudowaną kamerę i wyświetlacz. Jest narzędziem komunikacyjnym, które umożliwia obecność w różnych miejscach bez wychodzenia w domu. Dzięki niemu możemy być w domu i opiekować się dzieckiem, a jednocześnie przebywać z przyjaciółmi i prowadzić z nimi rozmowy. Zaraz, zaraz… czy to oznacza, że możemy być w dwóch miejscach naraz? Prawie!

Robot koszący trawę – chociaż koszenie trawy nie jest czynnością, którą wykonujemy codziennie – niewątpliwie jest jedną z cięższych. Roboty zaprojektowane po to, by kosić trawę, są już dostępne w sprzedaży. Mają możliwość skoszenia przestrzeni do nawet kilkuset metrów kwadratowych, wracają same do stacji, aby doładować baterie, a także potrafią rozdrabniać skoszone rośliny na tyle, żeby nie trzeba było zbierać ich z trawnika. Zatem weekendowe prace ogrodowe można rozpocząć od odpoczynku w hamaku!

Robot myjący powierzchnie pionowe – o ile robot, który samodzielnie sprząta podłogę nie jest już tak spektakularną nowością, o tyle jego młodszy brat, który wyczyści ściany, fronty mebli czy okna bez pomocy człowieka – wciąż robi wrażenie. Robot składa się z dwóch części – po jednej stronie czyszczonej powierzchni umieszczana jest myjka, po drugiej, w sposób przypominający magnes – część napędowa z silnikiem. Dzięki takiemu pomocnikowi mycie szklanych drzwi, okien, czy balustrad nie stanowi żadnego problemu.

Roboty coraz częściej zaczynają towarzyszyć człowiekowi w życiu. Dzięki rozwiązaniom dostępnym dla domu możemy zaoszczędzić siły, pieniądze, ale przede wszystkim cenny czas.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: