VMware Go: darmowa wirtualizacja dla małych i średnich firm

08-07-2010, 16:12

VMware Go to usługa internetowa umożliwiająca małym i średnim firmom wirtualizację ich aplikacji za pomocą zautomatyzowanej instalacji i konfiguracji hiperwizora VMware ESXi. Firma VMware udostępniła właśnie najnowszą wersję tego rozwiązania, które ma pomagać nie tyko w wirtualizacji serwerów i tworzeniu wirtualnych maszyn.

Klienci, którzy wcześniej utworzyli maszyny wirtualne na platformie VMware Server, teraz mogą przenieść je na VMware ESXi, nie tracąc korzyści z dotychczasowych inwestycji - poinformowali przedstawiciele producenta.

Inną nową funkcją VMware Go jest tzw. zbiorowa inteligencja (Collective Intelligence). Ułatwia ona przeprowadzanie wirtualizacji, przedstawiając najlepsze praktyki oparte na zbiorach informacji o działaniach innych użytkowników - pokazuje, co konkretne osoby robiły na poszczególnych etapach procesu wirtualizacji.

>> Czytaj też: Cisco: Najważniejsze trendy to wirtualizacja i współpraca w czasie rzeczywistym

Sonda
Czy VMware Go spełnia twoje wymagania?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Użytkownicy mogą także przeglądać raporty i widoki paneli kontrolnych z takimi informacjami, jak średnia liczba maszyn wirtualnych tworzonych przez użytkowników na jednym hoście VMware ESXi, pięć najpopularniejszych typów sprzętu, na którym społeczność użytkowników uruchamia VMware ESXi, czy pięć urządzeń wirtualnych najczęściej pobieranych z VMware Go.

- Poprzez wprowadzenie nowych funkcji VMware Go oferujemy małym i średnim firmom najłatwiejszą drogę do wirtualizacji bez żadnych dodatkowych kosztów — powiedział Marek Świerad, dyrektor regionalny na Europę Środkową i Wschodnią w firmie VMware. - Dzięki nowym funkcjom małe i średnie firmy mogą teraz maksymalnie wykorzystywać ograniczone zasoby informatyczne już po kilku godzinach lub dniach – dodaje.

>> Czytaj też: VMware Fusion 3.1 - przenosiny z Windows na Mac

VMware Go ma przyspieszyć wirtualizację poprzez jego konfigurację, tworzenie wirtualnych maszyn i zarządzanie hostami VMware ESXi i maszynami wirtualnymi.

Rozwiązanie VMware Go zostało opracowane w ramach partnerskiej współpracy z firmą Shavlik Technologies. Więcej informacji o usłudze VMware Go na stronie: www.vmwarego.com


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag wirtualizacjatag VMWare Gotag VMware ESXitag VMWare
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930