Visa i IBM chcą umożliwić płatności za pomocą... samochodów, ubrań itp IoT. mBank zainwestuje 200 mln w fintech. Rovio zwalnia 10 proc. kadry Przegląd e-biznes - 17.02.2017

17-02-2017, 09:39

W dzisiejszym przeglądzie m.in. o pomyśle Visy i IBM na płatnościa za pomocą urządzeń IoT, przejęciach mytaxi, nowym funduszu mAkcelerator mBank, zwolnieniach u producenta gry "Angry Birds". Zapraszamy do lektury.

 • mytaxi – największa w Europie aplikacja taksówkowa - przejmuje popularną aplikację w Grecji, Taxibeat. Po połączeniu z Taxibeat, liczba taksówkarzy współpracujących z mytaxi wzrośnie do 108 tys., zaś użytkowników w Europie - do 7 mln (źródło: materiał prasowy mytaxi).
 • mBank powołuje pierwszy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej fundusz, którego celem jest rozwój i komercjalizacja nowoczesnych technologii fintech. W ramach projektu mAkcelerator mBank zainwestuje ponad 200 mln zł. Funduszem pokierują Jarosław Mastalerz, dotychczasowy wiceprezes banku oraz Wojciech Chmielewski, szef strategii (czytaj szczegóły).
 • Do 3 marca potrwa pierwszy nabór wniosków do programu akceleracyjnego INDUSTRYLAB, prowadzonego przez H.Cegielski Poznań S.A. Zakwalifikowane do programu startupy otrzymają opiekę mentorską, wsparcie merytoryczne oraz dofinansowanie w kwocie do 180 tys. zł i szansę na komercyjne wdrożenie rozwiązania w zakładach H. Cegielski (źródło: informacja H.Cegielski).
 • W związku z wydłużonym cyklem sprzedaży, zaskakującymi przepisami prawa czy innymi przeszkodami może się okazać, że aby prowadzić sprzedaż, nie wystarczy tylko zaspokoić potrzeb użytkownika modelowego. Dowiedz się, co jeszcze brać pod uwagę [link afiliacyjny].
 • Visa i IBM Watson ogłosiły współpracę - podaje VentureBeat. Efektem ma być umożliwienie płatności cyfrowych za pomocą samochodów, elektroniki ubieralnej i innych urządzeń z gamy internetu rzeczy (IoT). IBM Watson otwiera właśnie globalne centrum IoT, warte 200 mln dol.
 • Verizon nie tylko negocjuje umowę z Yahoo, ale też dokonuje mniejszych inwestycji - informuje OregonLive. Właśnie kupił startup Skyward (założony przez byłego pilota Black Hawk), dostarczający technologię do planowania tras dronów. Warunków transakcji nie ujawniono.
 • Firma Enigma informuje o powołaniu pierwszej miejskiej wypożyczalni samochodów elektrycznych w Polsce. Pionierem jest Wrocław. System zostanie uruchomiony w ciągu 15 miesięcy. Do dyspozycji mieszkańców będzie 190 samochodów Nissan Leaf oraz 10 samochodów Nissan typu VAN elektryczny. Koszt przejazdu będzie wynosić ok. 1 zł za kilometr (czytaj szczegóły)..
 • Chociaż pewne idee znane są nie od dziś, to jednak nowością jest szybkość, z jaką można założyć firmę i dotrzeć do grupy klientów. Proces powstawania firmy jest dzisiaj znacznie szybszy i mniej kosztowny niż dotychczas. Jak zrobić to w praktyce? [link afiliacyjny]
 • Snow Software, szwedzka firma oferująca rozwiązania do zarządzania oprogramowaniem, otworzyła właśnie oddział w Warszawie i nawiązała współpracę z kluczowymi partnerami. Polska jest jednym z krajów, do którego firma wchodzi w ramach globalnej ekspansji  (czytaj szczegóły).
 • Polskie firmy coraz mocniej stawiają na sprzedaż wielokanałową - jak pisze retailnet.pl, marka Puccini intensywnie rozwija nie tylko sklep internetowy (kilka procent udziału w sprzedaży), ale także łączy różne kanały sprzedaży (np. allegro) i promocji (np. media społecznościowe).
 • W Business Insider historia firmy Zenefits. Sprzedająca oprogramowanie HR firma po uzyskaniu znacznego finansowania (razem ponad 580 mln dol.) rosła nieprzytomnie, przepalając gotówkę. Po licznych perturbacjach w firmie trwają porządki - zwolnionych zostanie ok. 45% pracowników. Pouczająca historia, jak może skończyć się nadmierne upojenie sukcesem.

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie (jr@di24.pl) - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.


Tematy pokrewne:  

tag przegląd e-biznestag e-biznes
To warto przeczytaćfot. Sarota PRfot. Apple


Komentarze
comments powered by Disqus
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.