VC Speed Dating oczami inwestora. Rekrutacja trwa

31-01-2017, 13:41

Jak wyglądają „szybkie randki” z perspektywy inwestorów? Dlaczego inicjatywa VC Speed Dating jest tak wartościowa? Jakie korzyści mogą osiągnąć inwestorzy biorąc udział w tym wydarzeniu?

Przede wszystkim jest to oszczędność czasu. Wstępnej selekcji projektów dokonują organizatorzy, więc na spotkania z inwestorami trafiają tylko startupy dobrze sprofilowane pod ich potrzeby.

- Jako fundusz VC, który aktywnie poszukuje potencjalnych celów inwestycyjnych, bardzo pozytywnie oceniamy VC Speed Dating. Uczestniczymy w tej inicjatywie od pierwszej edycji i stwierdzamy, że poziom uczestników z edycji na edycję rośnie. Wynika to z faktu, ze świadcząc wyspecjalizowane usługi prawne w branży start-up’owej, organizatorzy doskonale rozumieją zarówno potrzeby założycieli jak i inwestorów. Wiedza ta pozwala im proaktywnie łączyć obie strony wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom. Potwierdzeniem są wyniki – każdy VC Speed Dating, kończył się przynajmniej jedną transakcją! Perfect Dashboard to nasza druga spółka portfelowa, którą zapoznaliśmy podczas eventu, pierwszą była Fuero Games, w które spotkaliśmy w listopadzie 2014 roku – mówi Dariusz Pruc, przedstawiciel Experior Venture Fund. - Jednocześnie należy zauważyć, że Speed Dating jest bardzo profesjonalnie zorganizowany i nadzorowany przez organizatorów. Uważamy, że jest to świetna okazja, aby w ciągu kilku godzin zapoznać się z kilkunastoma startupami w formie niemęczącej, kilkuminutowej rozmowy. Z pewnością będziemy uczestniczyć w kolejnych edycjach VCSD.

Należy mieć jednak świadomość, że inwestorzy najczęściej mają sprecyzowane oczekiwania odnośnie poszukiwanych targetów. To od faktu, czy wpisujemy się w strategię inwestycyjną danego funduszu czasem zależy, czy uda się zainteresować go swoim pomysłem a następnie podpisać term-sheet i umowę inwestycyjną. Inwestorzy najczęściej oceniają innowacyjność oferowanych rozwiązań, ale równie istotna jest kwestia zaspokajania potrzeb potencjalnych konsumentów. Najlepiej przed wydarzeniem zapoznać się ze stronami www funduszy, które będą uczestniczyć w wydarzeniu oraz sprawdzić informacje na temat ich polityki inwestycyjnej. Często dodatkową wskazówką, czego poszukuje dany inwestor jest portfolio inwestycyjne.

- Zainwestowaliśmy w Perfect Dashboard, ponieważ Spółka posiada innowacyjne i atrakcyjne narzędzie, oferowane w atrakcyjnej dla inwestorów formie Software as a Service. Perfect Dashboard wychodzi naprzeciw obecnym oraz przyszłym potrzebom administratorów stron internetowych. Produkt oferowany przez Spółkę automatyzuje i wspiera administratorów stron internetowych w czaso- i pracochłonnym procesie aktualizacji stron – wykorzystanie Perfect Dashboard pozwala administratorom na równoległe zarządzanie nawet kilkukrotnie większą liczbą stron internetowych – mówi Jacek Łubiński, przedstawiciel Experior Venture Fund, odpowiedzialny za nadzór właścicielski nad spółką. - Produkt powstał w wyniku osobistych doświadczeń Aleksandra, Piotra i Bartosza, w trakcie prowadzenia firmy zajmującej się tworzeniem i zarządzaniem stronami www. Zarząd Spółki doskonale zna rynek i wie, jakie wyzwania stoją przed administratorami stron internetowych. Dodatkowo spółka jest wspierana kapitałowo i finansowo przez mentorów, aniołów biznesu a obecnie również przez fundusz venture capital, co pozwala nam wierzyć w jej dalszą dynamiczną ekspansję.

Jeśli uważasz, że Twój pomysł przekona inwestora - IV edycja VC Speed Dating odbędzie się już 9 marca! Rekrutacja wystartowała 13.01 – nie przegap swojej szansy na rozwój biznesu. Zapisz się.


Źródło: Materiał nadesłany do redakcji. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: