V Wirtualne Targi Pracy

07-03-2006, 08:40

Dziś o godz. 9 rano rozpoczynają się V Wirtualne Targi Pracy. W ciągu kilku godzin każdy użytkownik będzie mógł poznać plany rekrutacyjne kilkudziesięciu firm, poszukujących pracowników. Z roku na rok rośnie liczba Internautów odwiedzających targi. W zeszłorocznej edycji wzięło udział aż 100 tysięcy osób.

W czasie tegorocznych targów zaprezentuje się około 30 firm, oferujących zatrudnienie studentom i absolwentom uczelni wyższych oraz specjalistom z wyższym wykształceniem.

Pierwszego dnia targów na stronie www.targi24.pl pojawią się prezentacje firm, zawierające przykłady konkretnych karier i wypowiedzi pracowników. Drugiego dnia, w środę 8 marca, rozpocznie się interaktywna część targów. Użytkownicy będą mogli wziąć udział w bezpośredniej rozmowie z pracodawcą na czacie lub na forum dyskusyjnym. Pracownicy działów rekrutacji firm odpowiedzą na pytania, dotyczące sposobów aplikacji, kultury organizacyjnej, poziomu zarobków i ścieżki kariery.

- Wirtualne targi mają pomóc osobom, które na co dzień nie mogą sobie pozwolić na udział w tradycyjnych targach lub bezpośrednie kontakty z firmami - mówi Przemysław Gacek, prezes Pracuj.pl. - Dzięki uzyskanym w czasie rozmów z pracodawcami informacjom można szczegółowo porównać oferty zatrudnienia w wybranych firmach.

Wystawcy zostaną podzieleni na 12 pokoi tematycznych: banki i ubezpieczenia, doradztwo, audyt i księgowość, farmaceutyka, FMCG, IT i nowe technologie, konsulting, praktyki, prawo, przemysł, sprzedaż, transport i logistyka oraz wyjazdy zagraniczne.

Targi będą trwać do czwartku 9 marca do godz. 17.30. Podsumowanie spotkań z pracodawcami (w tym archiwum czatów i forów dyskusyjnych) będzie dostępne na stronie także po zakończeniu targów.

- Z roku na rok targi cieszą coraz większym zainteresowaniem - podsumowuje Przemysław Gacek. - W 2004 roku stronę www.targi24.pl odwiedziło 50 tysięcy osób, a w czasie zeszłorocznej edycji dwa razy więcej.

Następny artykuł » zamknij

Darmowe wydania cyfrowej prasy

Tematy pokrewne:  

tag oferty pracy
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy